دوستان نوجوان

اهنگ نوجوانی

استخدام جالب یک دانشگاه در اردبیل

دانشگاه محقق اردبیلی اخیرا آگهی استخدامی را منتشر کرده که به عقیده بسیاری از کارشناسان حوزه کار و تعلیم و تربیت در منافات با اهداف آموزش عالی بوده و بر تداوم معضل عدم تناسب رشته با اشتغال اشاره دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این آگهی همکاری آمده است" دانشگاه محقق اردبیلی برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از محل مجوزهای هیئت امنای دانشگاه تعداد هفت نفر از افراد بومی واجد شرایط را به صورت قرارداد کار مشخص از طریق آزمون توانمندی های عمومی، تخصصی، مصاحبه اختصاصی و گزینش به کار می گیرد."

نکته قابل توجه در این آگهی عدم تناسب مشاغل پیشنهادی با شرایط تحصیلی فرد متقاضی است که در واقع از سوی یکی از دانشگاه های مادر کشور عنوان شده است.

در این آگهی شش نفر از هفت نفر مورد استخدام نگهبان و سرایدار مرد است که در سه شهر اردبیل، مغان و نمین مورد نیاز بوده و مدرک تحصیلی مورد نیاز برای احراز آن کاردانی و کارشناسی عنوان شده است.

در عین حال شرایط دیگری از جمله قبولی در آزمون آمادگی سلامت جسمانی و احراز عدم هر گونه معلولیت جسمی و روانی توسط پزشک عمومی، قد حداقل 170 سانتی متر، بینایی قابل قبول پزشکی، متاهل و ارائه گواهی موتورسیکلت پس از شروع به کار عنوان شده است.

شرایطی که در بخش تحصیلات به دلیل بی توجهی به جایگاه مشاغل آن هم از سوی یک دانشگاه محل نقد بوده و چندان از سوی کارشناسان پذیرفته نیست.

دیپلم برای استخدام نداریم

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در خصوص شرایط و بحث های وارده به این استخدام با بیان این جمله که "مگر دیپلمی هم داریم که بیاید سرایدار شود" دلیل جذب نیرو از بین کاردان و کارشناس را نبود حتی یک دیپلم عنوان می کند و تاکید دارد که اصلا دیپلم سراغ دارید؟

گودرز صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: وقتی امروز در روستاهای دور افتاده و بخش های کوچک هم دانشگاه احداث می شود فاتحه آموزش عالی خوانده است و نباید انتظار داشت ما الان استخدام از دیپلم داشته باشیم چراکه هر کسی رفته یک فوق دیپلم و لیسانسی گرفته و بیکار در خانه نشسته است.

جذب 22 نیروی خدماتی لیسانس

وی با یادآوری درخواست 40 نیروی خدماتی برای دانشگاه تصریح کرد: در آن مقطع گفتیم دیپلم می خواهیم که شمار قابل توجهی لیسانس آمدند و درخواست دادند. چون به کارگیری با مدرک لیسانس ایراد قانونی داشت ما با مدرک دیپلم استخدام کردیم و حالا 22 نفر نیروی خدماتی شامل خدمتکار، سرایدار و آبدارچی داریم که لیسانس هستند.

به گفته رئیس دانشگاه محقق اردبیلی بیکاری فارغ التحصیلان قابل توجه است و وقتی از متقاضیان لیسانس سوال می شد که چرا حاضر به این شغل هستید یکی از آن ها بیکاری و در آستانه طلاق بودنش را دلیل انتخاب عنوان کرد.

کار ما قانونی است

در عین حال صادقی در خصوص اینکه این استخدام آن هم به این شکل قانونی است یا نه؛ به مجوز آن تاکید می کند و می گوید مجوز ما قانونی است.

موضوعی که البته ضرورت بازنگری در قوانین را تشدید کرده و در کنار آن سیاست گذاری دانشگاه ها را که خود به عنوان نهادهای آموزش و فرهنگ سازی هستند مورد سوال قرار می دهد.

در پی درج این آگهی البته مسئولان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام دانشگاه را مغایر با اهداف آموزشی آن دانسته و تاکید دارند که چنین موضوعی شان تحصیلات و مشاغل را متزلزل می کند.

نگاه گستاخانه در جذب نیروی کار مهار شود

معاون اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تاکید دارد که این آگهی نه تنها در راستای دستورالعمل ها و آیین نامه های موجود نیست بلکه باید بررسی شود.

اصغر مناف زاده به خبرنگار مهر گفت: بررسی آیین نامه ها و دستورالعمل های موجود در طرح های طبقه بندی و ارزشیابی مشاغل مستخدمین دستگاه های اجرایی دولتی و بخش خصوصی حداقل مدرک مورد نیاز احراز شغل های مورد بحث را دیپلم عنوان کرده است.

وی افزود: آگهی استخدامی این دانشگاه از این منظر قابل کنکاش و بررسی است و در واقع بیکاری فارغ التحصیلان فوق دیپلم و لیسانس نباید بهانه ای باشد تا یک دانشگاه اقدام به جذب نیرو به این شکل کند.

معاون اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید دارد که این آگهی نوعی دلسردی در بین دانشجویان به وجود می آورد و در واقع این رفتار گستاخانه در صورتی که مهار نشود موجب تکرار در دیگر موسساتی که به صورت هیئت امنایی و بخش خصوصی اداره می شوند خواهد شد.

کارشناس بازار کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان معتقد است دانشگاه پرورش دهنده نیروهای متخصص و کارآفرین است و این عمل به نوعی گویای این موضوع است که خروجی دانشگاه ها در مشاغل خدماتی پایین تر به کار گرفته می شوند.

رشته های دانشگاهی ما متناسب با نیاز بازار کار نیست

سیاست یکی از دانشگاه های مادر برای افزایش تعداد دانشجویان از 11 هزار نفر به 12 هزار و 500 نفر در سال جاری در حالی با نگاهی به این آگهی محل سوال است که به گفته معاون برنامه ریزی استانداری اردبیل بسیاری از رشته های دانشگاهی ما اصلا در تناسب با بازار کار نیست.

محمد باقر بهشتی تاکید کرد: اینکه رشته هایی بدون شغل داریم به دلیل عدم تناسب با نیازها است و این موضوع به حدی مسئله ساز است که در نظریه پایه توسعه استان به آن توجه شده است.

تاکیدی که استاندار اردبیل نیز بارها به آن اشاره کرده است و خواستار ایجاد رشته هایی بوده که با اقلیم، نیازها و امکانات استان هم خوانی داشته باشد.

مجید خدابخش معتقد است برای لیسانس جغرافیا شغل یابی در اردبیل بسیار سخت تر است و در مقابل رشته هتل داری به دلیل گردشگری بودن این منطقه موفق تر خواهد بود.

اما تاکیدات مسئولان استان که سال ها است به شکل های مختلف طرح می شود چندان از سوی دانشگاه ها مورد توجه نبوده و به نظر می رسد در ایجاد رشته، اشتغال آخرین گزینه مورد توجه است.

توسعه کمی و قارچ گونه رشته های دانشگاهی

بطوریکه در سال های اخیر رشته های دانشگاهی در اردبیل رشد قارچ گونه داشته و حتی بی توجه به وجود یک رشته در یک دانشگاه ایجاد شده است.

امروز به عنوان مثال رشته های شیمی، کشاورزی، ریاضی و کامپیوتر در تمامی دانشگاه های سراسری، آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی ها و علمی کاربردی های اردبیل تدریس می شود و کسی نیست که پاسخگوی رشد کمی و بی مهابای رشته ها باشد.

در مقابل سیاست افزایش رشته های دانشگاهی از سوی دانشگاهی دنبال می شود که مسئولان آن معتقدند ایجاد دانشگاه آن هم در کوچک ترین شهرها به زیان آموزش عالی بوده تا امروز شاهد نباشیم دانشگاهی که به مقالات در سطح جهانی خود می بالد برای نگهبان شب خود از نیروهای لیسانس استفاده می کند

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: استخدام جالب یک دانشگاه در اردبیل
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:29  توسط نوجوان  | 

آب گران می شود، فقط برای پرمصرف ها

مدیر عامل آبفای کشور، از افزایش قبوض آب پر مصرف ها طی دو ماه آینده خبر داد و اعلام کرد: با تصویب طرح در هیات وزیران قبوض آب تا پایان پاییز سال جاری برای پر مصرف ها افزایش می یابد.

به گزارش میزان حمید رضا جانباز ادامه داد: براساس این طرح پیشنهادی مشترکانی که ماهانه بالاتر از 20 مترمکعب آب مصرف کنند، باید با تعرفه های بالاتر از خدمات آبرسانی استفاده کنند.

مدیرعامل آبفای کشور، از خشکی سدهای لار و لتیان در منطقه شرق تهران خبر داد و اعلام کرد: به منظور پیشگیری از بحران آب در منطقه شرق تهران با راه اندازی تصفیه خانه هفت شهر تهران سد ماملو وارد مدار می شود تا آب مورد نیاز سامانه شرق تهران را تامین کند.

او با اشاره به سیاست اخیر وزارت نیرو در زمینه تفکیک آب شرب و بهداشتی ادامه داد: هم اکنون در شهرهایی که با بحران آب مواجه هستند این طرح در حال اجرایی شدن است به طوری که در بخش هایی از ساوه و قم آّب شرب و بهداشتی تفکیک شده است، این در حالیست که در نظر داریم در صورت تدوام بحران آب تهران در منطقه شرق آب شرب و بهداشتی شهروندان این منطقه را تفکیک کنیم.

مدیرعامل آبفای کشور ادامه داد: در زمان حاضر تعرفه و قیمتی برای این نوع از خدمات درنظر گرفته نشده است، اما به‌طور قطع تصمیم دولت به‌گونه‌ای خواهد بود که مشرکانی که از آب بهداشتی در شبکه استفاده می‌کنند، آب شرب با قیمت مناسب در اختیار آنان قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور، در ادامه با اشاره به کاهش میزان مصرف آب در کشور ادامه داد: طی سال جاری میزان مصرف آب در مقایسه با مدت مشابه ما بین 3.5 تا 5 درصد کاهش یافته است این در حالیست که تعداد مشترکین به همین میزان در کشور افزایش یافته است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: آب گران می شود, فقط برای پرمصرف ها
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:28  توسط نوجوان  | 

جزئیات برنامه جلسه مشترک دولت و مجلس

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد جزئیات جلسه مشترک دولت و مجلس گفت: دو لایحه مهم اقتصادی دولت محور مذاکرات خواهد بود.

به گزارش مهر بهروز نعمتی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک دولت و مجلس در روز سه شنبه گفت: جلسه مشترک دولت و مجلس بعد از نماز مغرب و عشا به میزبانی مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد.

نماینده مردم اسد آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدای جلسه 5 تن از روسای کمیسیون‌های مجلس پیرامون مسائل اقتصادی به نمایندگی از سایر وکلای ملت سخنرانی خواهند کرد. بعد از آن هم وزیرانی از دولت که مایل باشند می‌توانند سخنرانی کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: بعد از آن رئیس جمهور و رئیس مجلس در مورد راهکارهای تعامل و راهکارهای حل مشکلات اقتصادی سخنرانی خواهند کرد.

او گفت: این جلسه حدود 3 تا 4 ساعت به طول خواهد انجامید و با ضیافت شام به میزبانی ریاست مجلس به پایان می رسد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: جزئیات برنامه جلسه مشترک دولت و مجلس
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:28  توسط نوجوان  | 

دفاع رئیس سازمان غذا و دارو از پالم

رئیس سازمان غذا و دارو می‌گوید: روغن پالم از ابتدا در شیر اضافه نشده بود. این روغن جایگزین مناسبی برای روغن‌های جامد است و اگر به جای آن مصرف شود، اتفاق مثبتی است.

به گزارش فارس ماجرای اضافه شدن روغن پالم به لبنیات که مسئولان وزارت بهداشت از آن پرده برداشتند، دنباله‌های زیادی داشت. حرف و حدیث و شایعات درباره آن ادامه دارد حاصل کار هر چه بود، هنوز ابهامات و سوالات زیادی درباره اینکه روغن پالم چیست، چرا آمد،چرا رفت، از کجا آمد و به کجا می رود، هست، برای دریافت پاسخ همین پرسشها بود که به سراغ رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو رفتیم.

رسول دیناروند می گوید: روغن پالم یک نوع روغن خوراکی است و نباید از آن ترسید، مزایا و معایبی دارد که هر کدام در جای خود و در مقایسه با سایر روغنها باید دیده شود، خلاصه کلام این است که روغن پالم از روغن های جامد بسیار بهتر و کم ضررتر است اما در مقایسه با سایر روغن های گیاهی دیگر اسید چرب ترانس بیشتری دارد.

بخشهایی از سخنان دیناروند:
-مزیت پالم در مقایسه با روغن های هیدروژنه و جامد مطرح می شود. ما به 2 دلیل از روغن جامد استفاده می‌کنیم، اول اینکه قوام دارد و جامد است و مردم دوست دارند.

-این روغن در برابر حرارت مقاوم است و پایداری حرارتی آن بالاتر است، به همین علت در صنعت غذا این روغن را دوست دارند، چون می‌خواهند چربی سفت باشد و شکل داشته باشد.
-خوشمزگی بیشتر در مورد کره مطرح است و در مورد روغن جامد بیشتر قوام و شکل آن مطرح است که باعث می‌شود در صنعت غذا بیشتر از روغن جامد استفاده شود. اما روغن جامد دارای ایزومر ترانس بالاست که آن هم خطر بیماریهای قلبی- عروقی را باز هم بیشتر بالا می برد در حالی که روغن پالم ایزومر ترانس ندارد و از این نظر جایگزین خوبی برای چربی های جامد است.
-وقتی آن را با روغن های جامد هیدروژنه مقایسه می‌کنیم، روغن پالم بهتر است و این ویژگی مثبت روغن پالم است.
-بله، متأسفانه این اشتباه محرز (مزیت روغن جامد به پالم) وجود دارد. این تصور نادرست است. پالم اگر جایگزین روغن جامد بشود، اتفاق مثبت و مفیدی است اما اگر جایگزین چربی شیر بشود، مثبت نیست، پالم به طور کلی اگر قرار است مصرف شود باید جایی مصرف شود که گریزناپذیر است. هر وقت ما می‌خواهیم بین روغن ها انتخاب کنیم باید بدانیم که کدام روغن را برای چه کاری مصرف می کنیم. برای پخت و پز، سالاد و تفت دادن می توانیم از روغن کلزا استفاده کنیم.

-بله (روغن سرخ کردنی بیشتر پالم است) زمانی که می خواهیم روغنی را به دمای 500 درجه برسانیم باید از روغنی استفاده کنیم که در برابر حرارت مقاوم است و گر نه سرطان زا می شود اما این اشتباه است که برای این کار از روغن جامد استفاده کنیم که دارای ایزومر ترانس است. این توصیه های تغذیه ای باید در زندگی ما تأثیرگذار باشد. وقتی می گویند روغن پالم را مصرف نکنید به خاطر اسید چرب اشباع آن است نه اینکه آن را کلاً حذف کنیم و به جای آن برای سرخ کردن از روغن مایع استفاده کنیم که سرطان زاست و خطرش بیشتر می‌شود یا از روغن جامد استفاده کنیم که ایزومر ترانس خطرش را بیشتر می‌کند. باید همه این موارد را با هم در نظر بگیریم.

-پس توصیه هایمان را خلاصه می‌کنم اول اینکه اگر می‌خواهیم مصرف روغن را پایین بیاوریم باید در جایی روغن مصرف بکنیم که گریزناپذیر است مثل چربی شیر و روغن مخصوص سرخ کردنی یا در صنعت شیرینی پزی و شکلات پزی مجبوریم از روغن پالم به جای روغن جامد استفاده کنیم چون ضررش کمتر است.

-این توصیه (استفاده از روغن پالم درصنعت) وجود دارد، روغن پالم وقتی جایگزین روغن جامد می‌شود، خیلی هم مفید است و اتفاق مثبتی است اما کلاً اگر بخواهیم مصرف را متعادل کنیم نباید بیش از 30 درصد انرژی دریافتی روزانه از روغن و چربی باشد.

-امسال قرار است سقف 30 درصد را برای روغن پالم در بین کل روغن های مصرفی کشور پایین بیاوریم. این میزان هم برای این است که نیاز صنعت را برآورده کنیم.

-همین الان به سقف (مصرف پالم را به) 30 درصد رسیده‌ایم. سقف 30 درصد برای واردات روغن پالم در مقایسه با سایر روغن ها همین الان هم رعایت می شود و تا آخر سال هم قطعاً رعایت می شود.

 

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: دفاع رئیس سازمان غذا و دارو از پالم
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:28  توسط نوجوان  | 

قتل عام پرندگان مهاجر در تالاب فریدونکنار

نسیم آنلاین نوشت:

بوی پاییز که می‌آید مهاجرت پرندگان هم آغاز می‌شود، اما این مهاجرت برای بسیاری از پرندگانی که از منطقه سردسیر سیبری به آسمان ایران و تالاب فریدونکنار می‌رسند به معنای پایان زندگی است.

همزمان با ورود این پرندگان به شالیزارهای فریدونکنار صید و قتل عام پرندگان مهاجر توسط عده‌ای سودجو و منفعت طلب با انواع و اقسام روش‌های ناجوانمردانه از جمله نصب دام‌های هوایی نیز آغاز شده است.

این سودجویی و بی‌قانونی چندین سال است در شمال شرقی کشورمان در حال وقوع است و همچنان ادامه دارد.

به گفته محمد علی اله قلی کار‌شناس و فعال محیط زیست تمرکز جمعیت‌های بزرگ پرندگان و نیز غنای تنوع گونه‌ای آنان در فریدونکنار مازندران این منطقه خاص را تبدیل به منطقه‌ای بی‌نظیر و حیاتی برای بقا پرندگان در سطح جهان کرده است و نمونه‌ای مانند فریدونکنار و سرخرود در هیچ کجای دیگر جهان وجود ندارد.

ناامنی دائمی و شدید سایر تالاب‌های شمال ایران به واسطه حضور شکارچیان (تالاب‌های مهمی مانند خلیج میانکاله در مازندران و تالاب گمیشان در استان گلستان) و خشک شدن قریب به اتفاق تمامی تالاب‌های کوچک و بزرگ در سراسر کشور به این تمرکز پرندگان در فریدونکنار بیش از پیش افزوده است و در واقع فریدونکنار را به یکی از آخرین ماواهای باقیمانده برای انواع پرندگان مهاجر در کشور پهناورمان ایران مبدل کرده است.

قانونی که وجود دارد اما اجرا نمی‌شود

علیرضا هاشمی کار‌شناس و مدیر گروه پرنده نگری طرلان از قوانین موجود برای بازدارندگی این روش می‌گوید وتصریح می‌کند: روش صید و شکار دامگاه داران در فریودنکنار، حتی در قوانین شکار و صید سازمان محیط زیست هم غیر قانونی بودنش مسلم است.

دامگاه داران در کنار شکار اردک‌های خوراکی، گونه‌های در معرض انقراض داخلی و بین المللی را نیز شکار می‌کنند، این شکار یا برای برداشت گوشت یا زنده گیری و فروش آن‌ها است.

دامگاه داران در فریدونکنار افراد خاصی هستند و براساس آماری که درمیان مردم نقل می‌شود، چیزی هول و حوش یک میلیون قطعه پرنده در یک سال توسط دامگاه داران شکار می‌شود.

اینکه خودمان را گول بزنیم که شکار این پرندگان برای معیشت و تامین گوشت است درست نیست چراکه گوشت این پرندگان شکار شده آنچنان گران است که تنها افراد متمول جامعه قادر به تهیه آن هستند، برای مثال گوشت غازهای وحشی با قیمتی بالغ بر ۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

دامگاه‌ها در چند سال اخیر هر روز بزرگ و بزرگ‌تر شده‌اند و در حاشیه صید پرندگان خوراکی، پرندگان ارزشمندی نیز در دامشان می‌افتند: فلامینگو‌ها، پلیکان‌ها، اردک‌های وحشی، پرندگان شکاری و....

باید به این نکته توجه کرد که چطور عده‌ای محدود اجازه دارند به صورت غیرقانونی شکار کنند اما شالیکاران و کشاورزان چنین امکانی را ندارند؟

بر اساس گزارش دوستداران محیط زیست، این بی‌قانونی‌ها و درآمد نامشروع به دلیل عدم مقابله و بازدارندگی در حال تسری به دیگر استان‌های کشور است. گمیشان در گلستان و شهرهای گیلان هم اکنون درگیراین مساله هستند و این بی‌قانونی در حال حرکت به سمت تمامی کشور است.

با وجود اینکه قوانین صید و شکار در کشور به صراحت این روش شکار را نفی کرده است اما معلوم نیست چرا با این روش مقابله نمی‌شود.

محیط زیست به تنهایی قادر به کنترل نیست

در چند هفته گذشته سازمان محیط زیست برای اولین بار با همراهی ۷۰ نیروی یگان حفاظت و محیط‌بان به منطقه فریدونکنار و به جمع آوری دام‌های هوایی پرداخت.

گزارش‌های منتشر شده از این مانور حاکی از آن است که شکارچیان فریدونکناری مسلح در مقابل نیروهای محیط زیست ایستادند و محیط زیستی‌ها برای اینکه فضای منطقه امنیتی نشود تنها به جمع آوری تعدادی از دامگاه‌های غیرمجاز اقدام کرد.

پس از این حرکت نمادین، معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست، در وبلاگ شخصی‌اش ضمن حمایت از این برخورد تاکید کرد: مقابله با این تخلف گسترده با همکاری نیروی انتظامی ممکن است و در غیر این صورت سازمان محیط زیست به تنهایی قادر به مقابله نخواهد بود.

تبعاتی که این تخلف در بعد بین المللی برای ایران خواهد داشت

کنوانسیون حمایت از پرندگان مهاجر، یک کنوانسیون بین المللی است که ایران هم در آن حضور رسمی دارد. این کنوانسیون برای حمایت از پرندگان مهاجری شکل گرفته است که در مسیر مهاجرتشان به مخاطره می‌افتند.

علیرضا هاشمی می گوید: بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مخاطرات موجود برای پرندگان مهاجر، شکار است. آنچنان که از شواهد پیداست پرندگان مهاجری که از منطقه سیبری که یک منطقه بکر و کم خطر برای پرندگان محسوب می‌شود از شمال شرقی ایران به آسمان فریدونکنار وارد می‌شوند، در چند سال اخیر به محض ورود به دست دامگاه داران قتل عام می‌شوند. با این روند تمامی فعالیت‌های جهانی برای حفاظت از گونه‌های در معرض انقراض با رسیدن به ایران ناموفق می‌ماند.
این هجمه به طبیعت باعث سقوط رتبه حفاظتی محیط زیست ایران و از میان رفتن آبروی بین المللی کشورمان خواهد شد.

مقاصدی که پرندگان به دام افتاده می‌روند

پرندگانی که به دام دامگاه داران می‌افتند، مثل اردک‌های وحشی در بازار به عنوان گوشت خوراکی به فروش می‌رسند.

اما بسیاری از این پرندگان در فهرست گونه‌های حمایت شده و در معرض خطر انقراض قرار دارند مثل درنای سیبری، قوی فریادکش، قوی گنگ و قوی کوچک، عروس غاز، غاز پیشانی سفید کوچک، غاز پا زرد، اردک مرمری، اردک بلوطی، اردک سرسفید، بوتیمار بزرگ، آنقوت، طاووسک، پلیکان خاکستری، تنجه، اکراس، خودکا ابروسفید، خروس کولی دم سفید و پاشلک بزرگ زنده گیری می‌شوند و به باغ‌های پرندگان کشور که چند سالی است رونق زیادی گرفته‌اند، مراکز نگه داری و خرید و فروش حیوانات فروخته می‌شوند.

حتی پرندگان شکاری هم از دست این شکارچیان در امان نیستند و پس از گرفتاری در دام‌ها، وارد باندهای خرید و فروش می‌شوند.

با وجود مانور نیروهای یگان حفاظت محیط زیست، امسال هم آسمان فریدونکنار پراز دام‌های هوایی شده، و بازار پرنده فروشان فریدونکنار هم با رونق قبلی در حال داد و ستد گونه‌هایی است که با قیمت‌هایی گزاف، آبروی کشورمان را به ارزانی می‌فروشند.

مسوولان انتظامی کشور هم باید پاسخگوی این وضعیت اسفبار و سیاه چاله گونه در منطقه فریدونکنار باشند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: قتل عام پرندگان مهاجر در تالاب فریدونکنار
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:28  توسط نوجوان  | 

توصیه یک قاضی به افسران پلیس راهور

دومین کارگاه آموزشی کارکنان قرارگاه پلیس راهور استان آذربایجا‌ن‌غربی با تدریس قاضی دادسرای نظامی استان برگزار شـد.

به گزارش روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، در دومین کارگاه آموزشی کارکنان قرارگاه پلیس راهور استان آذربایجا‌ن‌غربی که با حضور افسران پاسگاه‌های پلیس راهور سراسر استان برگزار شد، محبوب خانه‌سرایی در سخنرانی خود وجود پلیس در جاده‌ها را نماد امنیت و آرامش دانست و گفت: یکی از مصادیق شکایات مردم، غرض‌ورزی افسران در تنظیم کروکی تصادفات است و آنچه که در این میان بسیار اهمیت دارد در نظر گرفتن وجدان کاری و حقوق طرفین تصادف است.

خانه‌سرایی گفت: شما مأمورانی که به عنوان ضابطان دستگاه قضایی و با نمایندگی از قضات در صحنه‌های تصادفات رانندگی، نظر کارشناسی می‌دهید باید در آن لحظه خداوند متعال را ناظر و شرافت کاری خود را بالاتر از هر چیز بدانید.

قاضی دادسرای نظامی آذربایجان غربی، یکی دیگر از مصادیق گزارش خلاف واقع را اعمال قانون و صدور برگ جریمه برخلاف واقعیت برشمرد و یادآورشد: در برخی موارد مأموران پلیس راه برای مراعات حال راننده متخلف، یک کد جریمه سبک‌تر را در برگه جریمه قید می‌نمایند و این در حالی است که همین رانندگان متخلف با مراجعه به مراجع قضایی، برگه جریمه را برخلاف واقعیت اعلام و از افسر صادر کننده برگه جریمه شکایت می‌کنند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: توصیه یک قاضی به افسران پلیس راهور
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:27  توسط نوجوان  | 

انتقاد نماینده ولی فقیه در بسیج از معراجی ها

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج،در گفت وگو با سایت بسیج، با اشاره به فیلم و سریال‌هایی که در حوزه دفاع مقدس ساخته شده به انتقاد از سریال معراجی ها ساخته مسعود ده‌نمکی پرداخت و تصریح کرد: الان شما به عنوان مثال همین سریال معراجی ها که این شب ها از تلویزیون پخش می شود را ببینید؛ به نظرم سریال کم‌محتوایی است. یعنی به قدری ما در این حوزه خوب عمل نکرده ایم که همین سریال هم گرفته است؛ در حالی که سئوال من این است واقعا این سریال چه پیامی دارد؟! غیراز اینکه گاهی اوقات به خاطر کمبود محتوا و پر کردن وقت مردم، با دست خودمان، خودمان را مسخره می کنیم؟!

وی با اشاره به برخی از شخصیت های حاضر در این سریال از جمله امیر نوری در نقش «فرید چاردانگه» تصریح کرد: یک بچه ریشو را برمی دارند به نام بسیجی، یک آدم "منگولی" نشان می دهند که همیشه به دنبال پیچاندن و تک زدن است! بقیه بسیجی‌ها هم آدمهایی احساسی نشان داده می‌شوند که دائما دنبال درگیری‌اند. هیچ کس هم نیست که اعتراض کند.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج تاکید کرد: به نظر من سریال معراجی ها از نظر محتوا سریال معیوبی است اما چه کنیم؟ کسی نیست که یک چیزی بگوید و اعتراض و انتقادی کند.

وی ادامه داد: من نمی دانم کسانی که این سریال ها را می سازند، با خودشان چه فکری می کنند و به دنبال چه هدفی هستند؟ واقعا متعجبم؛ یعنی هدف از تولید سریال معراجی ها آشنا کردن مردم با چیست؟ با لودگی ؟ بی دینی دانشگاه؟ عدم همراهی مسئولان آموزشی کشور با فرهنگ شهدا؟ و یا بی بندو باری دختر و پسرها در دانشگاه ها؟ چه چیزی را قصد دارد به مردم انتقال دهد؟

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: انتقاد نماینده ولی فقیه در بسیج از معراجی ها
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:27  توسط نوجوان  | 

نجات ایرانی ماجرا جو توسط گارد ساحلی فلوریدا

ایرانی ماجراجو که سودای رسیدن به جزیره برمودا را داشت توسط گارد ساحلی ایالت فلوریدا از آب گرفته شد.

به گزارش خبرآنلاین تلاش رضا بلوچی برای طی مسافت ۱۶۰۰ کیلومتری از ایالت فلوریدا به جزیره برمودا به وسیله یک توپ بزرگ بادی ناکام مانده است.

رضا بلوچی که یک دونده استقامت است روز شنبه به خاطر خستگی مفرط از این ماجرا بازماند و توسط گارد ساحلی آمریکا نجات داده شد.

حال او پس از نجات خوب توصیف شده است.

او قبلا در سفری شش ماهه دور آمریکا دویده و یک بار با دوچرخه سفری هفت ساله در ۵۵ کشور جهان انجام داده است.

او می گوید که رسالتش در زندگی آوردن صلح و همبستگی به جهان است.

توپی که او با آن دریانوردی می کرد از جنس پلاستیکی شفاف بود و او در آن می دوید که باعث حرکت توپ می شد.توپ در یک چارچوب مدور آلومینیومی قرار گرفته بود تا بهتر در آب حرکت کند.

او قرار بود صبح ها در این توپ بدود و شب ها استراحت کند. او علاوه بر همراه داشتن بسته های پروتئینی برای تغذیه قصد ماهیگیری داشت.

گارد ساحلی ابتدا روز چهارشنبه پیش در فاصله تقریبا ۷۰ میل دریایی از ساحل شرقی جزیره سن آگوستین درحالی که آقای بلوچی راهش را گم کرده بود او را یافت.

خدمه گشت ساحلی خطرات سفر را برایش توضیح دادند و از او خواستند به سفر پایان دهد.

اما او تصمیم گرفت به سفر ادامه دهد و بالاخره روز شنبه فانوس شناسایی را روشن کرد تا نجات داده شود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: نجات ایرانی ماجرا جو توسط گارد ساحلی فلوریدا
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:27  توسط نوجوان  | 

زمین خواری بزرگ در ورجین

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پرونده زمین خواری منطقه حفاظت شده ورجین در قسمت جنوبی البرز مرکزی 6 هزار و 500 میلیارد تومان به بیت المال آسیب زده است.

به گزارش ایرنا «سید احمد نبوی» روز دوشنبه در نشست خبری با عنوان کشف زمین خواری بزرگ در مناطق حفاظت شده محیط زیست گفت: این پرونده شامل 118 پرونده است که برای 42 مورد آن از ابتدای سال 88 تا تیرماه سال 92 حکم دادگاه مبنی بر رفع دخل و تصرف صادر شده است.

او با بیان این که احکام صادر شده اجرا نشده و به آنها بی توجهی شده است گفت: متخلفان برای 8 پرونده دیگر نیز صورتجلسه صوری مبنی بر رفع تصرف و اجرای قانون امضا کرده اند.

او گفت: احکام صادر شده از سوی قوه قضاییه و دادگستری در این مورد طی سال های اخیر مسکوت نگه داشته شده است به گونه ای که از آغاز روند رسیدگی به این موضوع تا کنون چهار سال گذشته است.

نبوی گفت: از دو ماه گذشته سازمان حفاظت محیط زیست رسیدگی به این پرونده را آغاز و موضوعات جدیدی را در این رابطه شناسایی کرده است و به سرعت در حال پیگیری و اخذ حکم قضایی در این مورد است.

منطقه حفاظت شده ورجین (varjin) به مساحت ۲۷۰۰۰هکتار در شمال شرقی شهر تهران و در محدوده شمیرانات واقع شده است.

منطقه حفاظت شده ورجین به موجب مصوبه شماره ۸۹ شورای عالی حفاظت محیط زیست در تاریخ ۲۱/۶/۱۳۶۱ به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد.

 

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: زمین خواری بزرگ در ورجین
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:27  توسط نوجوان  | 

تحقیق و تفحص از لیست سیاه بدهکاران بانکی

احمد امیر آبادی با اشاره به بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان جهت تحقیق و تفحص از عملکرد بانک ها در اجرای بندهای 16،18 و 29 قوانین بودجه سال های 90،91 و 92 در کمیسیون برنامه و بودجه گفت: این تحقیق و تفحص به امضای اکثر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه از جمله الیاس نادران، احمد توکلی و غلامرضا مصباحی مقدم رسیده است.

به گزارش مهر نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این تحقیق و تفحص در مورد وام های بالای 10 میلیارد تومانی است که از سوی بانک ها به برخی افراد بدون اخذ وثیقه قانونی پرداخت شده است.

امیرآبادی گفت: باید بررسی شود که این تسهیلات چگونه پرداخت شده، در چه محل هایی به مصرف رسیده و چه تضمین هایی برای پرداخت آن از وام گیرندگان گرفته شده است.

طراح تحقیق و تفحص از بانک ها با بیان اینکه اکثر این وام ها معوق شده است و برای باز پس گیری آن ها وثیقه مورد نیاز هم وجود ندارد گفت: بانک مرکزی باید اطلاعات مورد نیاز را در اختیار هیات تحقیق و تفحص قرار دهد تا یک بار برای همیشه تکلیف بدهکاران بانکی مشخص شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: باید یک بار برای همیشه تکلیف لیست بدهکاران میلیاردی سیستم بانکی کشور مشخص شود و اسامی این افراد به اطلاع نمایندگان مجلس برسد تا حامیان این افراد و مسئولانی که با توصیه و سفارش آن ها وام های میلیاردی بدون اخذ ضمانت کافی به رانت خوارن پرداخت شده، مشخص شوند.

او گفت: با به نتیجه رسیدن این تحقیق و تفحص لیست سیاه بدهکاران سیستم بانکی که دولت نهم و دهم و اخیرا دولت یازدهم در صدد افشای آن هستند بالاخره افشا خواهد شد و همه حقایق برای نمایندگان و مردم روشن می شود.

طرح تحقیق و تفحص از بانک ها شهریور ماه از سوی هیات رئیسه جهت بررسی به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شد و هفته جاری بررسی این تقاضا در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تحقیق و تفحص از لیست سیاه بدهکاران بانکی
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:27  توسط نوجوان  | 

«بیگ‌زاده» آکتور سینما شد

مدافع ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال بازیگر سینما و تلویزیون شد.

به گزارش فارس، هاشم بیک‌زاده مدافع ملی‌پوش استقلال هم به جمع بازیکنانی که در سینما و تلویزیون فعالیت کردند پیوست.

این بازیکن با نقش آفرینی در فیلم سینمایی و تلویزیونی «زیر نیم کاسه» برای اولین بار به ایفای نقش پرداخت.

بیگ‌زاده آکتور سینما شد+عکس

فیلم تلویزیونی زیر نیم کاسه با بازی هاشم بیک‌زاده،عباس جمشیدی فرد،بهراد خرازی، شهین تسلیمی، نفیسه روشن، اصغر حیدری و کریم قربانی فیلمبرداری شده و تهیه کنندگی این کار بر عهده علی شیر محمدی است و کارگردانی مجموعه را سیدوحید حسنی بر عهده دارد. امید رحیمی روابط عمومی این فیلم تلویزیونی است.

بیگ‌زاده آکتور سینما شد+عکس
همچنین محمد طنابنده برادر محسن طنابنده نویسنده این فیلمنامه است و محسن طنابنده هم مشاور فیلمنامه را بر عهده دارد. مجری طرح این فیلم بر عهده آذر شهدخت است.

این فیلم براساس داستانی است که در آن یک لیدر قصد دارد با تیم ملی به جام جهانی برود اما وقتی موفق به این کار نمی‌شود تلاش می‌کند مسافر جام ملت‌های آسیا باشد. این لیدر که به نوعی شیفته هاشم بیک‌زاده و بازی او است برای اثبات دوستی‌اش با بیک‌زاده اتفاقاتی را رقم می‌زند و ....

بیگ‌زاده آکتور سینما شد+عکس

لوکیشن‌های این فیلم در خانه‌ای واقع در میدان انقلاب فیلمبرداری شده و قرار است در روز عید غدیر از شبکه یک و از ساعت 15:45 برای ببینندگان تلویزیونی پخش شود.به نقل از تابناک
برچسب‌ها: «بیگ‌زاده» آکتور سینما شد
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:26  توسط نوجوان  | 

وضعیت تأسف بار «کودکان مین» مریوان

وکیل کودکان مین در مریوان با انتقاد از عدم رسیدگی دولت و فرمانداری به وضع درمانی و معیشتی کودکان آسیب‌دیده در روستای نشکاش مریوان به خبرنگار خبرگزاری «آنا» گفت:کمک فرمانداری به کودکان مین، اهدای صرفا پنج کیلو روغن و پنج کیلو قند به آنان بوده است! 

این وکیل دادگستری ادامه داد: در اوایل انقلاب تعدادی پایگاه نظامی در مناطق کردستان و مناطق کردنشین غرب کشور ایجاد شد که پس از پایان انقلاب و تخلیه این پایگاه‌ها بدون خنثی‌سازی و مین روبی این منطقه رها شد و در همین حال با گذر زمان این مین‌ها بر اثر بارش باران از محل اصلی خود حرکت کرده و به سکونت‌گاه‌های مدنی و اراضی کشاورزی و محل بازی بچه‌ها روانه شد.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: وضعیت تأسف بار «کودکان مین» مریوان
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:26  توسط نوجوان  | 

سعید جلیلی این روزها چکار می کند؟

سعید جلیلی رئیس سابق تیم مذاکره کننده هسته ای ایران و 1+5 این روزها در حال تدریس در دانشگاه است.

به گزارش عصرایران، یکی از دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) تصویر زیر را در یکی از صفحات اجتماعی منتشر کرد و نوشت:

عکس یواشکی از کلاس تفسیر آیات سیاسی قرآن،دکتر سعید جلیلی

سعید جلیلی این روزها چکار می کند؟

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: سعید جلیلی این روزها چکار می کند
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:26  توسط نوجوان  | 

شهر کوبانی هنوز سقوط نکرده است

"انور مسلم" در مصاحبه‌ای مطبوعاتی با اشاره به اینکه نیروهای واحدهای مردمی کوبانی در هر لحظه‌ای آماده مقابله با بدترین سناریو هستند، یادآور شد: تنا پیشرفتی که عناصر داعش ظرف ساعات گذشته به دست آوردند، تصرف بخش جنوبی بلندی‌های "مشتی نور" است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران رئیس هیئت اجرایی استان کوبانی در مصاحبه‌ای مطبوعاتی سقوط این شهر به دست عناصر گروه تروریستی داعش را تکذیب کرد. "انور مسلم" در مصاحبه‌ای مطبوعاتی با اشاره به اینکه نیروهای واحدهای مردمی کوبانی در هر لحظه‌ای آماده مقابله با بدترین سناریو هستند، یادآور شد: تنا پیشرفتی که عناصر داعش ظرف ساعات گذشته به دست آوردند، تصرف بخش جنوبی بلندی‌های "مشتی نور" است.

وی در ادامه با بیان اینکه استقرار عناصر داعش در بلندی‌های "مشتی نور" در جنوب کوبانی به معنای سقوط این شهر نیست، افزود: مساحت "مشتی نور" به هفت کیلومتر از شمال تا جنوب می‌رسد.

رئیس هیئت اجرایی شهر "کوبانی" تاکید کرد: نیروهای کرد به رغم بمباران کوبانی از سوی داعش در تمامی مناطق و با قاطعیت به مقابله با عناصر این گروه می‌پردازند.

"انور مسلم" در بخش دیگری از مصاحبه خود با تاکید بر اینکه کردها توانایی مقاومت در برابر حملات داعش را برای چند ماه دارا هستند، اضافه کرد: شمار کشته‌شدگان در کوبانی به 50 نفر رسیده است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: شهر کوبانی هنوز سقوط نکرده است
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:26  توسط نوجوان  | 

حاج قاسم در کنار پیشمرگ‌های کُرد

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:25  توسط نوجوان  | 

نحوه فروش نفت عراق توسط داعش

یک کارشناس مسائل منطقه گفت: ترکیه اردوگاه‌­های نظامی خاص خود را به همراه تسلیحات نظامی سبک و سنگینی که از طریق اوکراین و با اعتبار عربستان سعودی تهیه شده است، در اختیار داعش قرار می­‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیری میسان تحلیل­گر و کارشناس مسائل منطقه، شب گذشته (یکشنبه) در گفت‌وگوی تلویریونی با نادر طالب‌زاده که از شبکه چهار سیما پخش شد، جلوه‌های مهمی از دوگانگی غرب در مقابل داعش را به صورت مستند مطرح کرد و از حمایت­‌های غرب از داعش پرده برداشت.

تیری میسان اولین نفری بود که واقعیت­‌های جنجالی و چالش‌برانگیزی از واقعه 11 سپتامبر را فاش کرد. وی معتقد است که آمریکا در همه سطوحی که اقدامات داعش مطرح  است، حضور دارد.

میسان که چند سالی است در سوریه زندگی می‌­کند، گفت: تامین امنیت بلندی­‌های جولان سوریه مدتی است از دست نیروهای فیلیپینی سازمان ملل خارج شده است و القاعده و داعش کنترل این منطقه را در دست گرفته­‌اند. هم‌­اکنون جولان منطقه‌­ای واسط بین ارتش اسرائیل و داعش است که از طرفی تدارکات، پشتیبانی و تسلیحات نظامی برای داعش ارسال می‌­شود و از طرف دیگر مجروحان برای مداوا در بیمارستان‌های نظامی اسرائیل بستری می­‌شوند. در این راستا چند ماه پیش در یک اتفاق جالب و نادر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل از چند نفر از سران داعش در بیمارستان­‌های اسرائیلی بازدید کرد و بابت اقدامات تروریستی به ایشان تبریک گفت.

تیری میسان با اشاره به جلسه محرمانه کنگره آمریکا در حمایت از داعش که رویترز آن را فاش کرده، گفت: سعودی­‌ها بعد از این جلسه محرمانه عجولانه با خوشحالی حمایت خود را از داعش اعلام کردند. در همین ایام مصاحبه‌­ای از شبکه العربیه پخش شد که یکی از سران داعش، رهبر واقعی خود را ابوبکر البغدادی نمی­‌داند و می­‌گوید رهبر واقعی، شاهزاده عبدالرحمان است. عبدالرحمان برادر وزیر امور خارجه عربستان سعودی و سفیر این کشور در لندن و واشنگتن بوده است.

این کارشناس مسائل منطقه‌­ با اشاره به آموزش نظامی اعضای داعش در اردوگاه‌­های نظامی اردن گفت: ترکیه هم نقش موثری در تحولات منطقه دارد، ترکیه اردوگاه‌­های نظامی خاص خود را به همراه تسلیحات نظامی سبک و سنگینی که از طریق اوکراین و با اعتبار عربستان سعودی تهیه شده است، در اختیار داعش قرار می­‌دهد. تصاویری منتشر شده که صف چند کیلومتری خودروهای تویوتای جدید در آن دیده می­‌شود که از همین طریق برای داعش تامین می­‌شود.

میسان، ضمن اعلام وجود اسنادی از همراهی مک‌کین، سیاستمدار آمریکایی با داعش در عراق و سوریه، گفت: شاید گفته شود این حمایت مربوط به قبل است و هم‌اکنون چنین حمایتی وجود ندارد. این تحلیل کاملاً غلط است. شواهدی از مشارکت غرب در فروش نفت دزدیده شده توسط داعش از عراق وجود دارد. این نفت با دلالی عوامل موساد از طریق ترکیه و با نفتکش های یک میلیاردر ترک و آذری تبار به بندر عسقلان انتقال داده می‌شود، تا آنجا برای آن شناسنامه جعلی صادر شود تا مبداء این نفت‌ها مشخص نشود. این محموله به کشورهای اروپایی و آمریکا فروخته می­‌شود.

تیری میسان ضمن اعتقاد به سهیم بودن کشورها در دسیسه منطقه‌ای گفت: برخی از نمایندگان اتحادیه اروپا دقیقاً همین مطلب را مطرح کردند، آنها بعد از بررسی­‌های خود در عراق و پارلمان اروپا، مستنداتی از همین مطالب را ارائه کرده­‌اند.

این تحلیل­گر مسئل منطقه در پایان خاطر نشان کرد: ائتلافی ضدداعش درست شده است تا مواضع داعش بمباران شود. این در حالی است که مواضعی که بمباران می­‌شود معمولاً چند روز قبل تخلیه شده‌اند و داعش از این عملیات هیچ خسارتی نمی‌بیند بلکه این زیرساخت­‌های انرژی و منابع نفت و گاز سوریه است که نابود می­‌شود. حتی اخیراً محل استقرار برخی نیروهای مردمی مخالف داعش مورد هدف قرار گرفته و این نشان می­‌دهد که هدف اصلی ائتلاف نابودی داعش نیست.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: نحوه فروش نفت عراق توسط داعش
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:25  توسط نوجوان  | 

وزیر ارتباطات: وایبر را کند نکردیم

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا کندی سرعت اینترنت دستور از سمت وزارت ارتباطات بوده است، گفت: به هیچ عنوان کندی روی وایبر به وجود نیامده و ما نیز درصدد نیستیم که چنین سرویس‌هایی که مورد استفاده مناسب مردم است را محدود کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صبح امروز محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنفرانسی خبری درباره دلایل لغو شدن ارائه پروانه تلویزیون تعاملی به شرکتی که ظاهرا قرار بود سروش رسانه باشد، گفت: با استفاده از تلویزیون تعاملی (iptv)  مردم در منازل خود می‌توانند به انواع خدمات مدیا از قبیل صوت و تصویر بر روی بستر ارتباطات سابق دسترسی داشته باشند و همچنین می‌توانند مسائل آموزشی را بر روی آن پیگیر باشند.

وی ادامه داد: پروانه خدمات مبتنی بر iptv را در 3 جلسه کمیسیون تنظیم مقررات بررسی کردیم و مذاکراتی نیز با شرکت‌هایی که یا با بخش سینمایی وزارت ارشاد و یا صداوسیما توافق داشته‌اند، داشته‌ایم و همچنین قرار بود مجوزی را به یکی از شرکت‌ها ارائه دهیم که به دلیل برخی مسائل فنی این کار انجام نشد اما هیچ مشکلی برای صدور پروانه نداریم.

واعظی در پاسخ به این سوال که آیا انحصاری که صداوسیما در این راستا دارد موجب شده که مجوز ارائه نشود، گفت: محتوایی که صداوسیما ارائه می‌دهد مربوط به خودش می‌شود و آنچه مربوط به ما است نیز در ارتباط با وظایف ما تعریف شده و ما درصدد هستیم زیرساختی که قرار است به صوت و تصویر در تلویزیون تعاملی اختصاص داده شود، منحصرا در دست یک شرکت نبوده و فعالان دیگر نیز بتوانند خدمات خود را روی آن ارائه دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری افزود: هر شرکتی که توانایی خدمت دارد می‌تواند از ما مجوز ارائه سرویس مالتی مدیا دریافت کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با مجوزهای جدیدی که قرار است به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی (تپ) ارائه شود، آیا چالش‌های مدنظر شرکت‌های اینترنتی نیز که اکنون بر سر آن معترض هستند، رفع خواهد شد، گفت: بنا داریم مجوز شرکت‌های اینترنتی را که در حوزه itc فعالیت می‌کنند، تمدید کنیم اما از طرفی نباید آنها را محدود نگاه داریم و از این جهت موضوع را در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی می‌کنیم و دست آنها را برای ارائه خدمات باز می‌گذاریم.

واعظی در ارتباط با اینکه کیفیت خدمات اپراتورها بسیار کاهش یافته چه برنامه مشخصی برای ارتقای آن دارید، گفت: یکی از سیاست‌های جدی ما ارتقای کیفیت خدمات اپراتورهاست و رگولاتوری مدام این کیفیت را رصد کرده و معتقدیم که اکنون برخی اختلالات موجود است که باید مرتفع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری افزود: همواره جلسات منظمی با اپراتورها داریم اما باید بدانیم که نسل 3 و 4 ارتباطات خود به خود بر کیفیت خدمات خواهد افزود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کندی سرعت اینترنت دستور از سمت وزارت ارتباطات بوده است، گفت: به هیچ عنوان کندی روی وایبر به وجود نیامده و ما نیز درصدد نیستیم که چنین سرویس‌ها و شبکه‌های اجتماعی که به نوعی مورد استفاده مناسب مردم است را محدود کنیم.

واعظی در ارتباط با اپراتور مجازی نیز گفت: اقدامات مربوط به اپراتور چهارم مجازی در حال نهایی شدن است و کار کارگروه مثبت بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری در ارتباط با بحث تشعشعات ارتباطی در جامعه و اقداماتی که در راستای کاهش آسیب‌های احتمالی در این زمینه در نظر گرفته شده است، گفت: جلسات متعددی با وزرای بهداشت، دفاع و رئیس سازمان محیط زیست داشته‌ایم و سازمان تنظیم مقررات نیز در چندین مرحله تشعشعات را مورد رصد میدانی قرار داده  است.

وی افزود: در راستای جلسات برگزار شده حول این موضوع تفاهمنامه‌ای با امضای 7 دستگاه به رئیس‌جمهور ارائه دادیم که در دست بررسی است.

واعظی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه گفته شده بود که وزارت ارتباطات در راستای حمایت نرم‌افزارهای داخلی از حق السهم خود درباره فروش اپراتورها گذشته است اما ظاهرا چنین اتفاقی نیفتاده و همچنان اپراتورها حق‌السهم خود را از محل فروش نرم‌افزارها به دولت واریز می‌کنند چه اقدامی در این زمینه اندیشیده شده است، گفت: کسانی که نرم‌افزار می‌نویسند و به اپراتورها ارائه می‌دهند براساس مصوبه ما اپراتور باید سهمی را برای تولیدکننده در نظر گرفته و بخشی را به عنوان سود خود لحاظ کند.

وی گفت: در راستای حمایت بیشتر از تولیدکنندگان نر‌م‌افزار از حق‌السهم خود در راستای فروش اپراتورها گذشتیم.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: وزیر ارتباطات, وایبر را کند نکردیم
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:25  توسط نوجوان  | 

۹ روش طبیعی برای کاهش فشار خون

اگر می‌خواهید فشارخون تان را بدون دارو کنتزل کنید، بهترین راه حل رعایت و انجام ۹ روشی طبیعی است که به شما پیشنهاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اگر می‌خواهید فشارخون تان را بدون دارو کنتزل کنید، بهترین راه حل رعایت و انجام 9 روشی طبیعی است که در مطلب زیر به شما پیشنهاد می‌شود.

1. بیشتر ورزش کنید

انجام حرکات ورزشی روزانه به مدت 30 دقیقه و در هر روز حتی به مدت 4 الی 5 روز در هفته می‌تواند فشار خون بالا را تا حد زیادی کنترل کند که با تداوم این برنامه، افراد مبتلا به این بیماری می‌توانند بسیاری از داروهای خود را حذف کنند و به جای آن با برنامه‌های کوتاه مدت ورزشی هوازی یا ایروبیک فشار خون بالای خود را کنترل کنند.

2. مصرف مواد حاوی پتاسیم

بسیاری از مردم به خوبی می‌دانند که مصرف نمک خوراکی می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود اما بسیاری نیز نمی‌دانند که پتاسیم می‌تواند ضرر و عوامل بیماری زای سدیم را خنثی کند. بزرگسالان به‌صورت روزانه می‌بایست حداقل 4700 میلی گرم در روز پتاسیم مصرف کنند که این منابع پتاسیمی عبارتند از موز (حاوی 422 میلی گرم در هر عدد)، سیب زمینی پخته با پوست ( 738 میلی گرم در هر عدد)، آب پرتقال ( 496 میلی گرم به ازای هر فنجان)، شیر بدون چربی یا کم چرب (531 تا 579 میلی گرم در هر 8 اونس)

3. کاهش مصرف نمک

نمک حاوی سدیم می‌تواند یکی از عوامل مهم ابتلا به فشار خون بالا باشد. قطع مصرف روزانه نمک و جذب سدیم از طریق مواد خوراکی می‌تواند تا حد زیادی به مبتلایان فشار خون کمک زیادی کند.

4. سیگار نکشید

تنباکو و توتون و مواد دخانیات باعث ابتلا به فشار خون و افزایش آن می شوند. تحقیقات دکتر فلچر نشان دهنده این هستند که ترک دخانیات باعث کاهش فشار خون می‌شود.

5. وزن خود را کمک کنید

وزن زیاد باعث می‌شود قلب شما با شدت و دفعات بیشتری خون را پمپاژ کند که این امر باعث ابتلا به فشار خون بالا می‌شود.کاهش وزن می‌تواند از عوامل کاهش فشار خون به شمار آید.

6. از استرس دوری کنید

استرس نیز از عوامل فشار خون بالا است که دوری از آن به کاهش میزان فشار خون کمک می‌کند.

7. یوگا کار کنید

یوگا از عوامل کاهش استرس است. انجام یوگا می‌تواند کار کردهای ناخود آگاه بدن نظیر ضزبان قلب و گوارش را کنترل کند.

8. مصرف کافئین خود را کاهش دهید

کافئین دارای خواص زیادی است اما کاهش فشار خون از خواص آن به شمار نمی‌رود بلکه باعث افزایش فشار خون نیز می‌شود. مبتلایان به این بیماری بهتر است روزانه حداکثر دو فنجان قهوه در روز میل کنند. شما می‌توانید حساس بودن بدنتان به مصرف کافئین را با گرفتن فشار خون خود قبل و نیم ساعت بعد از مصرف کافئین بررسی کنید.اگر میزان فشار خون شما بعد از مصرف کافئین 5 الی 10 واحد افزایش داشته باشد شما بدنی حساس نسبت به کافئین دارید.

9. تمرین تمرکز و اندیشه

انجام تمرینات می‌تواند فشار خون شما را کنترل و تنظیم کند. شما با انجام این گونه تمرینات به مغز خود این فرصت را می‌دهید تا میزان کارکرد قلب و فشار خون شما را تنظیم کند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: ۹ روش طبیعی برای کاهش فشار خون
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:25  توسط نوجوان  | 

اعلام نتایج بررسی بورسیه ها تا هفته آینده

سرپرست وزارت علوم با اشاره به آخرین وضعیت بورسیه‌ شده‌‌های سال‌های گذشته گفت: دو هزار و ۱۰۰ بورسیه شده سال‌های گذشته مشکلی از نظر ادامه تحصیل ندارند.

به گزارش تسنیم محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه انعقاد موافقت نامه همکاری با وزارت نفت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت بورسیه هایی که ادعا می شود در سال های گذشته غیرقانونی بورس شده اند و آمارهای ضد و نقیض در این زمینه، اظهار داشت: آمارهایی که وزارت علوم در این زمینه داده ضد و نقیض نبوده و روشن و شفاف بوده است.

وی افزود: همان طور که گفته شده بود کمیسیون 5 نفره ای مسئولیت تطبیق وضعیت این بورسیه ها را با ضوابط و آئین نامه های وقت که درباره بورسیه شدن آنها تصمیم گیری شده، بررسی می کند.

سرپرست وزارت علوم گفت: در این زمینه به پرونده 450 دانشجو و بورسیه شده رسیدگی و وضعیت آنها مشخص شده است. البته بررسی همه پرونده ها و زمان این فرآیند بستگی به حجم و وقتی که اعضا برای این مسئله می گذارند است. ممکن است مدت زمان ثبت شده برای یک پرونده طولانی شود و یا شکل دیگری باشد که امیدوارم تا پایان هفته آینده تکلیف همه بورسیه ها مشخص شده باشد.

نجفی یادآور شد: 480 نفر نیز از بورسیه های اعلام شده که مربیان دانشگاه ها بودند تا حدودی وضعیت شان مشخص شده و پرونده های آنها برای تصمیم گیری به هیئت امنای دانشگاه ها ارسال شده و تکلیف شان مشخص شده است.

وی افزود: حدود دو هزار و 100 نفر از این افراد براساس بررسی های اولیه اداره کل بورسیه وزارت علوم مشکلی از نظر ادامه تحصیل ندارند، بنابراین در این بین تکلیف 1100 نفر باقی می ماند که از این تعداد نیز 450 پرونده در کمیسیون مطرح و تکلیف شان مشخص شده و تنها حدود 650 پرونده بررسی نشده در کمیسیون وجود دارد.

سرپرست وزارت علوم ضمن ابراز امیدواری از اینکه در هفته آینده با تشکیل جلسات دیگر کمیسیون، تکلیف 650 پرونده باقی مانده نیز مشخص شود، اضافه کرد: مجلس در هفته آینده تعطیل است و از این نظر که دو تن از اعضای این کمیسیون از نمایندگان مجلس هستند امیدواریم با حضور این افراد و انجام جلسات مختلف تا پایان هفته آینده نتیجه قطعی بورسیه این افراد که سه هزار و حدود 700 نفر هستند مشخص شود و تکلیف برای آنها و دانشگاهیان مشخص شود.

نجفی در پاسخ به سوالی در خصوص تکلیف وضعیت متخلفان، گفت: ابتدا باید وضعیت بورسیه ها مشخص شود، سپس وضعیت متخلفان.

وی درباره برنامه های وزارت علوم درباره ایجاد نشاط در دانشگاه ها برای سال جدید، گفت: برنامه های زیادی وجود دارد که مهمترین آنها ایجاد فضای آزاداندیشی و نقادی در دانشگاه هاست که به دانشجو و استاد برای ایجاد فضای نشاط آور در دانشگاه کمک می کند. اینکه هر دو بتوانند حرف خود را آزادانه بیان و آنچه که به نظرشان مثبت می آید را دفاع و از آنچه که به نظرشان نادرست است، نقد کنند.

سرپرست وزارت علوم با اشاره به اینکه کرسی های آزاداندیشی در سال تحصیلی جدید در دانشگاه ها توسعه می یابد، گفت: برنامه هایی را برای این مسئله در نظر گرفتیم که هم شامل تعداد برگزاری کرسی ها و هم موضوعات متنوع ها می شود تا دانشجویان و اساتید با هر علایقی در این جلسات شرکت کنند، قطعا امسال تحویلی در این زمینه خواهیم داشت.

نجفی گفت: فوق برنامه های ورزشی، فرهنگی، فلسفی و سیاسی نیز در دانشگاه ها در نظر گرفته شده که امیدواریم با جلب نظر دانشجویان و اساتید باعث ایجاد فضای نشاط و تحرک در دانشگاه ها شود.

وی در خصوص تفاهم نامه وزارت علوم و نفت، گفت: عقد این قرارداد در راستای سیاست جدید وزارت علوم در مأموریت گرا کردن دانشگاه هاست که در این زمینه شش دانشگاه با مأموریت مشخصی در فعالیت های حوزه های نفتی شرکت می کند.

سرپرست وزارت علوم در پایان اضافه کرد: قرارداد این شش دانشگاه و وزارت نفت تقاضامحور است و قرار است دانشگاه ها در این پروژه ها به مشکلات موجود در مخازن نفتی راه حل ارائه دهند.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: اعلام نتایج بررسی بورسیه ها تا هفته آینده
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:24  توسط نوجوان  | 

تصمیم کمیته فیلترینگ برای ساماندهی VPNها

عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی از تصمیم جدید این کارگروه برای ساماندهی وضعیت استفاده از vpn در راستای ساماندهی به وضعیت اینترنت در کشور خبر داد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام محمدرضا آقامیری با بیان اینکه حدود سه سال پیش در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی کمیته‌ای شکل گرفت که مسئول ساماندهی وضعیت vpn در کشور بود، اما به جهت ابهامی که در مسئولیت برخی نهادها در حوزه رمز وجود داشت این کارگروه، کار میدانی را آغاز نکرد، اظهار داشت: در آخرین جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی با رفع ابهام توسط همان نهاد، مقرر شد مقدمات واگذاری ساماندهی به وضعیت vpn به کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی صورت پذیرفته و همان کمیسیون شکل یافته سابق با همان اعضای تعیین شده به ساماندهی این وضعیت در کشور مبادرت ورزد.

عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی در مورد آخرین وضعیت پروژه vpn قانونی که از حدود 3 سال پیش در کشور مطرح شد، اما شکل عملیاتی به خود نگرفت نیز گفت: استفاده از پروتکل vpn به صورت قانونی موضوع مبهمی است که باید مطالعه مدونی روی آن صورت گیرد و زمان بیشتری صرف آن شود چرا که هنوز مشخص نیست قانون در چه مواقع و در چه جاهایی اجازه استفاده از vpn را می دهد.

وی با اشاره به استفاده افراد حقیقی و حقوقی از فضای رمزنگاری با vpn و ورود به دنیای اینترنت گفت: در حال حاضر اطلاعات بانکها برای انتقال، نیازمند پروتکل های vpn است اما از طرفی از این پروتکل برای دور زدن سایتهای مسدود شده نیز استقاده می شود؛ از این رو اینکه اجازه دهیم vpn به صورت آزاد در اختیار افراد قرار گیرد، موضوعی است که هنوز برای آن تصمیم گیری به عمل نیامده است.

این عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، با تاکید براینکه ایجاد یک تونل از مبدا داخل کشور به سرورهای خارجی که انتقال اطلاعات رمزنگاری شده را ممکن کند برای ما مشکلات امنیتی به همراه خواهد داشت، ادامه داد: مشکلات دور زدن سایتهای فیلتر شده نیز از دیگر موارد مورد بحث در این پروژه خواهد بود.

حجت الاسلام آقامیری تصریح کرد: vpnقانونی فقط به یک صورت معنا می دهد و آن اینکه بتوانیم آن را فقط در اختیار نهادهای خاصی مانند بانکها، سازمانهای اقتصادی و وزارتخانه هایی که کارهای خاص انجام می دهند قرار دهیم؛ اما اینکه به هر کاربری که تقاضای vpn داشته باشد مجوز ورود به سایتهای فیلترشده را بدهیم به هیچ عنوان به صلاح نیست.

وی تاکید کرد: vpn قانونی به این معنا نیست که کاربران بتوانند درخواست vpn برای دور زدن سامانه فیلترینگ را داشته باشند؛ جدای از مسائل ورود به اینترنت غیرمجاز، استفاده از vpn مشکل امنیتی برای ما ایجاد می کند چرا که انتقال اطلاعات به صورت رمزنگاری شده صورت می گیرد و در مواقعی که اطلاعات محرمانه و سری بر روی بستر vpn انتقال داده می شود ، کار قدری دشوار می شود.

عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه باید مردم را توجیه کرد که این پروتکل برای بانکها و سازمانهای اقتصادی کارایی دارد، گفت: در تدوین آیین نامه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هنوز به این مبحث نرسیده ایم و تصمیم گیری در این زمینه نیازمند صرف زمان بیشتری است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تصمیم کمیته فیلترینگ برای ساماندهی VPNها
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:24  توسط نوجوان  | 

پاسخ سعیدلو به اظهارات ترکان

معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت نهم در واکنش به اظهارات اخیر اکبر ترکان، مشاور ارشد رییس‌ دولت یازدهم، گفت که آقای ترکان باید دقیقا بگوید کدام اموال از سوی مسئولان دولت نهم و دهم بازگردانده نشده است؟

علی سعیدلو در گفت‌وگو با میزان بعد از گذشت 23 روز از اظهارات اکبر ترکان، مشاور ارشد روحانی مبنی بر اینکه دولت سابق هنوز برخی از اموال را بازنگردانده است و دولت یازدهم در این خصوص به قوه قضاییه شکایت کرده است، اظهار کرد: من مصاحبه ایشان را هنوز دقیق نخوانده‌ام.

وی در پاسخ به این پرسش که آقای ترکان گفته‌اند برخی خودرو، اموال و ساختمان بازگردانده نشده است، گفت: آقای ترکان باید دقیقا بگوید کدام اموال بازگردانده نشده است؟؛ این اموال از کدام قسمت رفته و حالا بازگردانده نشده، آیا از استانداری بلوچستان، فارس، تهران و یا جاهای دیگر بوده است؟

آخرین رییس سازمان تربیت بدنی با تاکید بر اینکه دولت یک حوزه گسترده است، خاطرنشان کرد: باید آقای ترکان مشخص کنند که این اموال از دفتر فلان وزیر، اداره کل فلان استان، اداره ترابری فلان شهرستان و یا جاهای دیگر بوده است.

به گزارش میزان، اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور طی مصاحبه‌ای با میزان با بیان اینکه خودرو‌ها، اموال و ساختمان‌ها که توسط برخی مسئولان دولت سابق در اختیار گرفته شده، هنوز به دولت بازگردانده نشده است، اظهار کرد: هم اکنون این پرونده در دستگاه قضایی در نوبت رسیدگی قرار دارد.

وی در خصوص اینکه آیا خودرو‌ها، اموال و برخی ساختمان‌هایی که پیش‌تر اعلام شده بود در اختیار برخی مسئولان دولت گذشته است، پس از گذشت یکسال هنوز هم بازگردانده نشده است؟ افزود: متاسفانه همچنان خودرو‌ها، اموال و ساختمان‌ها که اعلام شده بود توسط برخی مسئولان دولت گذشته مورد استفاده قرار می گیرد، با گذشت بیش از یکسال از آغاز به کار دولت یازدهم، هنوز در اختیار این افراد است و به دولت بازگردانده نشده است.

مشاور ارشد رئیس جمهور تاکید کرد: این موضوع از سوی دولت به قوه قضائیه ارجاع شده است تا شاهد بازگشت اموال دولتی به بیت المال باشیم، تاجایی که بنده اطلاع دارم، هم اکنون این پرونده در نوبت رسیدگی قرار دارد.

اکبر ترکان همچنین در حاشیه ختم والده آیت‌الله هاشمی شاهرودی گفته بود که این پرونده در حال طی کردن مراحل قانونی خود در دستگاه قضاء است.

برپایه این گزارش، اکبر ترکان پیش تر گفته بود برخی مسئولان در دولت محمود احمدی‌نژاد تعدادی از خودرو و ساختمان های دولتی را در اختیار گرفته اند و با پایان کار دولت دهم هنوز هم حاضر نیستند این اموال را به دولت باز گردانند. موضوعی که حمید بقایی، معاون اجرایی دولت دهم به آن واکنش نشان داد، اما پس از رد و بدل شدن دیالوگ هایی در رسانه ها بین ترکان و بقایی، این غائله خوابید و دیگر خبری از این موضوع منتشر نشد. حال مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور صفحه جدیدی از این موضوع را ورق زده و می گوید که ماجرا به دستگاه قضایی ارجاع شده است تا از طریق قانون نسبت به بازگرداندن اموال دولتی اقدام شود. موضوعی که باید واکنش مسئولان دستگاه قضا را درباره آن بزودی دید.به نقل از تابناک
برچسب‌ها: پاسخ سعیدلو به اظهارات ترکان
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:24  توسط نوجوان  | 

نمره مردم به پلیس چند است؟

اعلام نمره سلامت سازمانی پلیس، تکذیب توزیع مواد مخدر در حاشیه مدارس، افزایش 6 درصدی کشف سرقت، کاهش تخلفات سازمانی ناجا، استفاده از پلیس‌های افتخاری در کنترل اغتشاشات، وقوع 48 درصد تخلفات پلیس از سوی سربازان، افتتاح سامانه تصویری 197 و ... از مهمترین مباحث نشست خبری رئیس پلیس کشور در نخستین روز از هفته ناجا بود.

به گزارش ایسنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم روز دوشنبه در نشست خبری که در حاشیه حضورش در مرکز نظارت همگانی 197 برگزار شد، از افتتاح سامانه تصویری 197 به منظور ایجاد رتباط چهره به چهره میان مردم و فرماندهان نیروی انتظامی خبر داد.

وی درباره مراجعاتی که در این روز به 197 شده است، اظهار کرد: برخی از والدین و افرادی که فرزندانشان در ماموریت‌های ناجا دچار آسیب شده بودند و گروه‌های دیگری از شهروندان در این مرکز حضور داشتند که برای پیگیری وضعیت آنان دستوراتی صادر شد.

احمدی مقدم درباره نمره مردم به پلیس اظهار کرد: نمره حقیقی را مردم باید به ما بدهند اما برابر آخرین بازرسی‌هایی که در پنج استان کشور انجام شد نمره ما 87 بود که این عدد یعنی کسب نمره 17.5 از 20. این در حالی است که در بازرسی قبلی نمره پلیس 82 از 100 یعنی چیزی بین 16 تا 16.5 بود.

7.5 نمره سلامت سازمانی پلیس ایران

فرمانده ناجا در ادامه به بحث اندازه گیری سلامت سازمانی اشاره کرد و با بیان اینکه برابر مقیاس بین المللی و جهانی، عدد 10 برای وضعیت ایده آل مشخص شده تصریح کرد: این نمره برای پلیس کشور ما بین 7 تا 7.5 است که به عنوان یک موقعیت مطلوب قلمداد می‌شود. اما بدیهی است که ما از این وضعیت راضی نیستیم و باید همواره به سمت وضعیت ایده آل حرکت کنیم.

احمدی مقدم با بیان اینکه این نمره بالای 9 تنها در یکی دو کشور کوچک و کم جمعیت وجود دارد، اظهار کرد: نمره زیر 5 نیز یعنی سلامت سازمانی دچار فساد شده است.

وی درباره رعایت حقوق شهروندی و استاندارد بازداشتگاه‌ها نیز اظهار کرد: در ارزیابی نخستین تیمی که پس از سال 89 از بازداشتگاه‌های ما بررسی کرد، نمره 25 از 100 به ما داده شد اما در حال حاضر با توجه به پیشرفت‌های انجام شده این عدد به 85 ارتقا یافته و امیدواریم تا پایان برنامه این عدد را به بالاتر از 90 برسانیم.

فرمانده ناجا در ادامه درباره افزایش گشت امنیت اخلاقی در حاشیه مدارس و ارتباط آن با احتمال افزایش توزیع مواد مخدر در اطراف محیط‌های آموزشی خاطر نشان کرد: همواره یکی از دغدغه‌هایی که پلیس داشته است جلوگیری از هرگونه مزاحمت و توزیع مواد مخدر برای شهروندان بوده است و در بحث مدارس نیز اولیا و مدیران مدارس از حضور مزاحمان و توزیع کنندگان مواد مخدر گلایه داشتند که به همین منظور گشت‌هایمان را در اطراف مدارس برای رفع دغدغه مردم افزایش دادیم.

احمدی مقدم ادامه داد: اینکه گفته می‌شود حاشیه مدارس به بازار مناسبی برای فروش مواد مخدر تبدیل شده است، مورد قبول ما نیست و آنرا تکذیب می‌کنم.

راهور در صدر انتقادات مردمی

به گزارش ایسنا ، فرمانده ناجا درباره بیشترین انتقادات مردم از زیر مجموعه‌های نیروی انتظامی تصریح کرد: بیشترین انتقادات از پلیس راهور بوده است. البته با توجه به اینکه این پلیس بیشترین تماس و ارتباط را با شهروندان داشته چنین موضوعی متصور است اما باید برای کاهش آن اقدام شود.

احمدی مقدم در چرایی این انتقادات نیز افزود: به عنوان مثال روزانه بیش از 100 هزار برگ جریمه از سوی ماموران پلیس راهور صادر می‌شود بنابراین طبیعی است که ماموران این پلیس در معرض بیشترین انتقادات قرار بگیرند اما به طور کلی ما با برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های استانداردسازی رفتار ماموران به دنبال کاهش این انتقادات هستیم.

معتادان ولگرد فروشندگان خرد مواد و سارقان خرد مهمترین دغدغه پلیس

به گزارش ایسنا، احمدی مقدم موضوع معتادان ولگرد، فروشندگان خرد مواد مخدر و سارقان خرد را مهمترین دغدغه پلیس در حال حاضر برشمرد و گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده در قرارگاه مبارزه با سرقت موفق شدیم علاوه بر توقف افزایش وقوع چنین مواردی به کاهش یک درصدی وقوع سرقت خرد و افزایش شش درصدی کشفیات برسیم.

احمدی مقدم همچنین درباره احتمال بخشودگی جرایم رانندگی اظهار کرد: بخشودگی جرایم در اختیار ما نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بحث تخلفات ماموران پلیس اشاره کرد و کاهش این تخلفات را یکی از مهمترین اولویت‌های موجود در نیروی انتظامی برشمرد و افزود: امسال و سال آینده تلاش ما این است تا تخلفات سازمانی را تا بیش از 50 درصد کاهش دهیم؛ البته این هدف در حالیست که از سال 83 که تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای تخلفات ماموران ناجا 4200 فقره بود این تعداد پرونده‌ها را در پایان سال 92 به 2100 پرونده تقلیل دادیم.

فرمانده ناجا بهبود وضعیت معیشتی کارکنان، اعطای پاداش به پرسنل درستکار، تقویت مجموعه‌های 197 و ... را از سیاست‌گذاریهایی دانست که در کاهش تخلفات پرسنل ناجا موثر بوده است.

48 درصد تخلفات پلیس مربوط به سربازان وظیفه است

رئیس پلیس کشور 48 درصد از تخلفات در حوزه پرسنل پلیس را مربوط به سربازان وظیفه دانست و گفت: از این بین 54 درصد تخلفات سربازان نیز در حوزه مواد مخدر بوده است.

احمدی مقدم با اشاره به جمع آوری سربازان معتاد و استقرار آنها در محلی خاص تصریح کرد: علاوه بر ترک اعتیاد این افراد تصمیم گرفتیم تا با بهره گیری از قالب‌های آموزشی از این دسته از سربازان به بهترین نحوه ممکن استفاده کنیم.

فرار از خدمت، جرم شایع در نیروی انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی فرار پرسنل از خدمت را یکی دیگر از جرایم شایع در نیروی انتظامی برشمرد و افزود: این اقدام به دلیل فشارها و استرس‌های بالای ناشی از کار رخ می‌دهد.

وی افزود: در همین راستا و نیز با توجه به سیاست‌های افزایش جمعیت تصمیم گرفتیم تا آن دسته از پرسنل ناجا که دارای سه فرزند هستند از نقل و انتقالات سازمانی معاف شوند.

به گفته فرمانده ناجا میزان فرزندآوری پرسنل نیروی انتظامی بین سالهای 90 تا 92 دو برابر افزایش داشته است.

استفاده از پلیس افتخاری در طرح دریا و کنترل اغتشاشات

احمدی مقدم درباره طرح پلیس افتخاری اظهار کرد: این نوع افراد در دو گروه مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی جنبه فرهنگ سازی دارد که این افراد در ماموریت‌های پلیس وارد نمی‌شوند اما نوع دیگر از پلیس‌های افتخاری وارد عملیات‌های پلیسی شده و ماموران را در عملیات‌های مختلف نظیر کنترل اغتشاشات، طرح دریا و غیره یاری می‌کنند و در حوادث مختلف نیز مورد حمایت‌های قضایی، حقوقی و بیمه‌ای قرار می‌گیرند.

احمدی مقدم در پایان درباره تعداد معتادان نیز اظهار کرد: تعداد معتادان از ابتدای انقلاب تا کنون تغییر چندانی نداشته اما سن اعتیاد تغییراتی داشته است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: نمره مردم به پلیس چند است
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:24  توسط نوجوان  | 

لغو تحریم‌ها نتیجه دیدار روحانی با کامرون بود

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: لغو تحریم‌های وزارت دارایی بریتانیا از برخی موسسات و افراد ایرانی به دنبال دیدار روحانی با کامرون صورت گرفته است.

علی خرم در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به لغو تحریم‌های وزارت دارایی بریتانیا از 6 فرد و موسسه ایرانی و خارج کردن اسامی آن‌ها از فهرست تحریم‌ها گفت‌: پس از ملاقات رییس‌جمهور کشورمان با نخست‌وزیر انگلیس و دادن وعده‌ی همکاری از سوی انگلیس در رابطه با تحریم‌ها و لغو آن‌ها شاهد خروج نام چند موسسه و فرد از فهرست تحریم‌های بریتانیا بودیم.

او ادامه داد: هر چند پس از این دیدار، کامرون در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل مطالبی را عنوان کرد که در ایران با مخالفت‌هایی مواجه شد زیرا چندان جنبه‌ی دوستانه‌ای نداشت ولی می‌توان گفت احتمال دارد نوع صحبت‌های نخست‌وزیر انگلیس در سازمان ملل به دلیل درگیری‌هایی بود که پیش از این در سفارت این کشور در ایران صورت گرفته بود.

خرم با بیان این که دولت انگلیس تلاش کرده است تا پس از دیدار روحانی با نخست‌وزیر این کشور گام‌هایی را در جهت بهبود روابط دو کشور بردارد گفت: گامی که در جهت رفع تحریم‌ها علیه ایران برداشته شده است می‌تواند موثر باشد زیرا برداشتن تحریم شرکت ملی نفت‌کش ایران، دانشگاه شریف و برخی از دارایی‌های بابک زنجانی در انگلیس می‌تواند به نفع ایران باشد زیرا برای مثال دولت ایران می‌تواند به اموال بابک زنجانی که قبلا غیرقابل دسترسی بود دست یابد و در صورتی که در کشور حکم قضایی صادر شود بتواند آن را در خصوص این اموال اجرا کند.

وی تاکید کرد: سایر شرکت‌هایی که در امور مالی واقتصادی فعالیت دارند با برداشته شدن تحریم‌های وزارت دارایی بریتانیا می‌توانند به کارهای خود ادامه داده و این امر نیز برای ایران موثر خواهد بود اما مهم‌ترین امر در رابطه با برداشتن شدن برخی از تحریم‌های وزارت دارایی بریتانیا در قبال ایران تاثیری است که این اقدام در عرصه‌ی سیاست می‌گذارد چرا که لغو تحریم‌ها حاکی از آن است که تحریم‌ها در قبال ایران به مرور در حال کم شدن و سست شدن است و می‌توانیم درآینده شاهد باشیم که کشورهای بیش‌تری به سمت لغو تحریم‌های ایران پیش می‌روند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان این که تاثیر بین‌المللی لغو تحریم‌ها علیه ایران به مراتب مهم‌تر از ماهیت تحریم‌هایی است که برداشته می‌شود خاطرنشان کرد: این تحریم‌ها اغلب بر روی چند موسسه و یا فرد صورت گرفته است ولی برداشته شدن آن‌ها حاکی از روندی دارد که در عرصه‌ی بین‌المللی برای ایران مهم است. به همین دلیل لغو تحریم‌ها علیه ایران به خودی خود گامی سیاسی محسوب می‌شود که می‌تواند در مذاکرات 1+5 تاثیرگذار باشد و هم بر روی روابط آینده ایران و انگلیس. علاوه بر این می‌تواند مقدمه‌ای برای لغو تحریم‌های بعدی نیز باشد.

او در پایان تاکید کرد: به طور کلی باید از لغو تحریم‌هاعلیه ایران و خروج اسامی موسسات ایرانی از فهرست تحریم‌ها استقبال کرد و امیدوار بود که این روند ادامه داشته باشد زیرا گام‌های بعدی باید لغو تحریم‌ها علیه بانک مرکزی و سایر بانک‌ها باشد و نباید فراموش کرد که همین گام‌های کوچک می‌تواند آغازی برای برداشته شدن گام‌هایی بزرگ‌تر باشد.

وزارت دارایی بریتانیا شش فرد و موسسه از جمله بابک زنجانی و شرکت سورینت، یکی از شرکت‌های متعلق به زنجانی و دانشگاه صنعتی شریف را از فهرست تحریم‌های خود خارج کرد.

شرکت ملی نفتکش ایران، شرکت بیمه معلم و بانک سینا سه موسسه دیگری هستند که از لیست تحریم‌های وزارت دارایی بریتانیا حذق شده‌اند.

وزارت دارایی انگلستان روز جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که لغو تحریم‌ علیه بابک زنجانی و موسسات بر اساس حکم دادگاه اتحادیه اروپا مستقر در لوکزامبورگ صورت گرفته است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی فارسی، شش فرد و نهادی که نامشان در این اطلاعیه آمده است، پیش‌تر به اتهام کمک به دور زدن تحریم‌های ایران یا ارتباط با برنامه هسته‌ای و تسلیحاتی این کشور از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده بودند.

حکم دادگاه اتحادیه اروپا به نفع این شش فرد و نهاد در تاریخ‌های متفاوتی بین ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) تا ۳ ژوئیه (۱۲ تیر) امسال اعلام شد.

اطلاعیه وزارت دارایی بریتانیا می‌گوید، از آن‌جا که تا دو ماه بعد از صدور حکم دادگاه، تقاضای تجدیدنظر نشده است، این احکام لازم‌الاجر است و دارایی‌های متعلق به فهرست اعلام شده آزاد خواهد شد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: لغو تحریم‌ها نتیجه دیدار روحانی با کامرون بود
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:23  توسط نوجوان  | 

آزادی همسر خبرنگار آمریکایی در ایران

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست مدعی شد همسر خبرنگار بازداشت شده واشنگتن پست که از ماه ژوییه با همسرش در بازداشت به سر می برد، آزاد شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، واشنگتن پست به نقل از شوهر خواهر "یگانه صالحی" همسر "جیسون رضائیان" اعلام کرد او هفته گذشته با سپردن وثیقه آزاد شده است.  

واشنگتن پست افزود: صالحی که خبرنگار پیشین روزنامه نشنال امارات است، مجوز فعالیت در ایران را از دست داده است.  

خانواده‌ او در بیانیه‌ای اعلام کردند: ما از آزادی یگانه به قید ضمانت سپاسگزاریم.
به نقل از تابناک
برچسب‌ها: آزادی همسر خبرنگار آمریکایی در ایران
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:23  توسط نوجوان  | 

حمله به رانندگان ایرانی در اقلیم کردستان

نماینده مردم قصر شیرین از حمله افراد ناشناس به رانندگان ایرانی در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

فتح‌الله حسینی نماینده مردم قصر شیرین در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به حمله افراد ناشناس به رانندگان ایرانی در اقلیم کردستان عراق گفت: هنوز هویت افراد حمله کننده به رانندگان ایرانی مشخص نشده است.  
 
وی افزود: این اتفاق شب گذشته (یکشنبه، 13 مهر)در منطقه "کلار" اقلیم کردستان عراق روی داد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: با ارسال نامه‌ای به وزیر امور خارجه خواستار پیگیری این موضوع شده‌ایم.

وی اظهار داشت: هم چنین به رانندگان ایرانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند گفته‌ایم که با حضور در ایران از طریق مراجع قضایی مسئله را پیگیری کنند، اما تاکنون هیچ راننده‌ای وارد خاک ایران نشده است.
 
حسینی تصریح کرد: از طریق مسئولان ایرانی این پرونده مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
 
نماینده مردم قصرشیرین در پایان خاطر نشان کرد: موضوع را به شدت پیگیری می‌کنیم و اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.
 
گفتنی است چندی پیش نیز رانندگان ایرانی در اقلیم کردستان عراق بازداشت شده بودند که با پیگیری مسئولان آزاد شدند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: حمله به رانندگان ایرانی در اقلیم کردستان
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:23  توسط نوجوان  | 

روماریو سناتور شد

«روماریو د سوزا فاریا» ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل به عنوان نماینده مردم در مجلس سنای این کشور انتخاب شد.

به گزارش ایرنا از گاردین، روماریو ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل و سیاست مدار فعلی، با 63.4 درصد آرا ی مردم ریودوژانیرو، به عنوان نماینده ی آنها در مجلس سنا ی برزیل انتخاب شد.

این مهاجم 48 ساله فوتبال که عنوان بهترین بازیکن سال 1994 جهان را در پرونده کاری خود دارد، بالاتر از هم حزب دموکرات خود که 20 درصد آرا را کسب کرده بود، قرار گرفت و در مجموع بیش از 90 درصد آرا به حزب آنها اختصاص گرفت.

در سال 2010، روماریو به عنوان نماینده سوسیالیست ها در مجلس انتخاب شده بود.

این بازیکن در 70 مرتبه حضور خود برای سله کائو، 55 گلزنی کرده و یکی از منتقدین سر سخت برگزاری جام جهانی در برزیل به خاطر اسراف در مسائل مالی بود.

وی همچنین از افرادی بود که پرونده مالیات و پرداختی های ورزشگاه سوانکی را پیگیری می کرد.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: روماریو سناتور شد
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:22  توسط نوجوان  | 

بازداشت ۲نفر درجریان خروج اسناد تاریخی از کشور

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در هفتادمین نشست خبری، در مورد پرونده «م - ر»، پرونده بیمه توسعه، عدم اثبات نقدینگی بابک زنجانی در بانک‌های تاجیکستان و مالزی و بی‌خبری از آزادی خبرنگار واشنگتن‌پست و...به ارائه توضیحات پرداخت.

به گزارش فارس، هفتادمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با حضور حجت الاسلام محسنی اژه‌ای و خبرنگاران برگزار شد.

نقدینگی بابک زنجانی در بانک‌های تاجیکستان و مالزی اثبات نشده است/ پرونده بیمه توسعه در حال رسیدگی است


حجت الاسلام محسنی اژه‌ای درخصوص رفع تحریم بابک زنجانی از سوی دولت انگلیس گفت: من هم این خبر را شنیده‌ام اما در حد شما مطلع هستم و از جزئیات اطلاعی ندارم.

وی در خصوص اینکه آیا این رفع تحریم تاثیری بر بازگشت اموال وی در خارج از کشور به ایران دارد، گفت: موجودی و نقدینگی که وی ادعا می‌کرد در تاجیکستان و مالزی دارد هنوز اثبات نشده ضمن اینکه وی مدعی بود مقداری ارز در خارج از کشور یا در فلان بانک اروپایی دارد که آنهم اثبات نشده است.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: البته وی مقدار ناچیزی پول در این بانک‌ها داشته ضمن اینکه وی یکسری اموال غیر منقول مثل سهام شرکت‌ها را در برخی کشورهای همسایه دارد که مورد شناسایی قرار گرفته است.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه وکلای متهم در جریان این موضوع هستند، گفت: در حال حاضر این تحریم یا رفع تحریم تاثیر چندانی ندارد البته اگر پول‌هایی که ادعا می‌کرد که در بانک‌های خارج از کشور دارد ثابت شود می تواند تاثیرگذار باشد.

 محسنی اژه‌ای همچنین در خصوص پرونده بیمه توسعه و تجمع شکات در چهارراه جهان کودک گفت: در مورد بیمه توسعه پرونده‌ای در شعبه 15 در حال رسیدگی است ضمن اینکه در ستاد مفاسد اقتصادی که سه قوه حضور دارند نیز این موضوع پیگیری می‌شود و ما امیدواریم در این ستاد اقدامات لازم در خصوص این بیمه انجام شود.

از آزادی یکی از خبرنگاران واشنگتن‌پست بی‌خبرم/ 2 نفر همچنان در بازداشت به سر می‌برند


حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در پاسخ به گلایه برخی نمایندگان در رابطه با عدم همکاری دو جانبه بین قوه قضاییه و مجلس گفت: همکاری قوه قضاییه و مجلس در مورد لوایحی که از ناحیه قوه داده می‌شود بسیار خوب است و اگر نیاز به اسناد و توجیهات باشد ارائه می‌شوند.

وی افزود: همچنین طرح‌هایی که مجلس می‌دهد قوه قضاییه به خوبی با آنها برخورد کرده و در حیطه بازرسی کل کشور کمیسیون اصل 90 و سایر کمیسیون‌های مجلس کاملاً همکاری دارند بنابراین در مورد تحقیق و تفحص قوه همکاری را داشته و جایی نیست که این همکاری کم یا ضعیف باشد.

اژه‌ای همچنین در مورد آزاد شدن یکی از خبرنگاران واشنگتن ‌پست که امروز در اخبار منتشر شده گفت: از آزادی امروز این خبرنگار اطلاعی ندارم اما از مجموعه افرادی که آزاد شده‌اند 2 نفر بوده و 2 نفر نیز همچنان بازداشت هستند.

وی همچنین در مورد وضعیت باشگاه راه‌آهن که از اموال بابک زنجانی است، گفت: هنوز در این باره تعیین و تکلیف نشده و نسبت به اینکه توافقات اولیه مبنی بر انتقال آن باشد یا نه، هنوز تعیین تکلیف نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با وجود 3 هزار و 700 پرونده بورسیه و انتشار 3 هزار نفر از این افراد در سایت‌های خبری و شکایت‌ آنها گفت: در این رابطه وزارت علوم بیانیه‌ای صادر کرده و انتشار اسامی را رد کرده است اما چنانچه شکایت خصوصی انجام نشود این موضوع دنبال نخواهد شد از این حیث که به صورت سندی طبقه‌بندی شده باشد موضوع دیگری است اما اگر فردی حیثیتش در این زمینه خدشه‌دار شود می‌تواند شکایت خصوصی کند.

در صورتی که خانواده مقتول رضایت دهند ریحانه جباری قصاص نمی‌شود/ وعده پیگیری اژه‌ای به ابتکار در بحث اجرای احکام

 حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در خصوص آخرین وضعیت اجرای حکم ریحانه جباری گفت: اگر همه ما ملتزم به قانون باشیم این موضوع به نفع همه است.

وی افزود: قصاص از قوانین مسلم است و یک حق شخصی برای صاحبان دم به شمار می‌رود به همین جهت اگر اولیای دم تقاضای قصاص نکنند اصلاً با این عنوان بررسی نمی‌شود.

سخنگوی دستگاه قضایی ادامه داد: اگر خانواده مقتول تقاضای قصاص کنند، جرم قاتل و عمدی بودن قتل ثابت شود و حکم به قطعیت برسد و از سوی دیگر خانواده مقتول اصرار به اجرای قصاص داشته باشند باید قصاص اجرا شود.

خبرنگاری گفت که عده‌ای از علما اقدام ریحانه جباری را دفاع مشروع عنوان کردند که اژه‌ای گفت: اصولاً مرجع تقلید مصداق پرونده را تعیین نمی‌کند این پرونده با حضور وکیل به دقت مورد رسیدگی قرار گرفت و اولیای دم هم تقاضای قصاص کردند اما در حال حاضر خانواده متهم در مقام گرفتن رضایت هستند.

اژه‌ای گفت: اگر مصالحه انجام شود و خانواده مقتول رضایت دهند طبیعی است که قصاص انجام نمی‌شود اما در صورتی که رضایتی حاصل نشد بدیهی است که حکم به اجرا در می‌آید.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: متاسفانه در برخی از فضاهای مجازی تبلیغ می‌کنند که بخاطر فشار ما و تشکیل کمپین برخی از احکام اجرا نمی‌شود که اصلاً چنین چیزی نیست و در این پرونده چون درخواست مصالحه مطرح شده، زمان اجرای حکم به تأخیر افتاده است.

خبرنگاری گفت که آئین دادرسی کیفری جدید که از تیرماه 94 به اجرا در می‌آید چه مزیت‌های قانونی در دستگاه قضایی دارد و آیا درست است که تشریفات دادرسی با اجرای این قانون کمتر می‌شود که اژه‌ای در پاسخ گفت: یکی از سیاستهای کلی نظام و قوه قضاییه بحث قضا زدایی بوده و اینکه بتوانیم از مجازات‌های بدل‌از حبس استفاده کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که ما به دنبال آن بودیم آسان کردن فرایند دادرسی بوده و اینکه در مقام اجرا زمینه بازگشت فرد متهم به جامعه فراهم شود در هر صورت باید منتظر باشیم تا این قانون اجرا شود تا بتوانیم به طور مفصل در مورد آن صحبت کنیم.

خبرنگاری به انتقاد مدیرکل بازرسی محیط زیست از رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری خبر داد و گفت که آیا شما فساد اداری را در بحث زمین‌خواری قبول دارید که سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ گفت: دستگاه قضایی صرف تخلف وارد نمی‌شود و تنها در صورتی که جرمی واقع شود قوه قضاییه ورود پیدا می‌کند و اگر آن جرم جنبه عمومی داشته باشد دادستان می‌تواند وارد شود.

وی افزود: من بارها توضیح داده‌ام که زمین خواری چند مدل است و گاهی ممکن است بین دو دستگاه دولتی و شهرداری‌ها اختلاف پیش بیاید و همین امر فرایند رسیدگی را طولانی کند چرا که یک دعوای قبلی باید حل شود تا قوه قضاییه بتواند نظر دهد.

سخنگوی دستگاه قضایی با اشاره به اینکه گاهی اوقات منابع طبیعی حریمی را خارج از شهر می‌داند و شهرداری آن را حریم شهری می‌داند، گفت: در اینجا اختلاف بر سر صدور مجوز پیش می‌آید ضمن اینکه گاهی اوقات شورای اسلامی روستا و یا دهیار اقدام به صدور مجوز می‌کند بنابراین اینگونه مشکلات باید برطرف شود تا قوه قضاییه بتواند نظر نهایی خود را ارائه دهد.

سخنگوی دستگاه قضایی با اشاره به تماس تلفنی معاون رئیس جمهور و مسئول محیط زیست گفت: در هفته گذشته خانم ابتکار طی یک تماس تلفنی به من گفتند که تعداد قابل توجهی حکم تخریب وجود داشته که علیرغم ابلاغ در مجموعه‌ خودشان به اجرا در نیامده که من به ایشان قول دادم که این موضوع را پیگیری کنم.

وجود پرونده لیزینگی با شکات بسیار زیاد/گزارش مجلس درباره رانت 7 هزار میلیاردی هنوز به دستگاه قضا نرسیده است


 حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در خصوص پرونده بابک زنجانی گفت: در این پرونده نام سه وزیر دولت گذشته و رئیس بانک مرکزی مطرح شده بود که درباره هر چهار نفر اینها تحقیقات به عمل آمد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر وضعیت پرونده شرکت لیزینگ آفتاب اظهار داشت: از مردم خواهش می‌کنم که توجه کنند و با دقت عمل مشخص می‌شود که این شرکت‌ها وعده‌های‌شان وعده قابل عمل نیست. همچنین پرونده‌هایی که مورد شکایت قرار می‌گیرد در قوه قضاییه رسیدگی می‌شود مشکل از آنجایی آغاز می‌شود که آن شرکت‌های لیزینگی توان انجام تعهدات‌شان را ندارند.

اژه‌ای ادامه داد: این شرکت‌ها اغلب موجودی ندارند و پرونده‌ای لیزینگی با شکات بسیار زیادی در قوه قضاییه موجود است. معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر گزارش نمایندگان مجلس درباره رانت 7 هزار میلیاردی که در نوسانات ارزی در دولت قبل اتفاق افتاده است، اظهار داشت: گزارش مجلس هنوز به قوه قضاییه نرسیده است و بعد از ارسال گزارش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پرونده «م - ر» به تجدیدنظر می‌رود/ بخشی از حکم دادستان سابق تهران صادر شده است


حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای با اشاره به اعتراض «م - ر» به حکم محکومیتش گفت: هم ایشان و هم وکیلش لایحه‌ای را ارائه کردند و پرونده در مرحله آماده شدن برای ارسال به مرجع برای تجدید نظر است.

وی درباره جلوگیری از تخریب فضای سبز بیان داشت: این مسئله چند شکل پیدا می‌کند شکل نخست اینکه اینگونه تخریب‌ها مجوز ندارند، شکل دوم اینگونه تخریب‌ها مجوز دارند ولی غیرقانونی است که در هر دو شکل با آنها برخورد می‌شود اما در شکل سوم مواردی است که مورد اختلاف است و باید به آن اختلاف رسیدگی شود و تا زمانی که آن اختلاف در قوه قضاییه یا بیرون از آن حل نشود تخریب نباید انجام بگیرد و اگر جرمی ثابت شود آن وقت مراجع قضایی ورود پیدا می‌کند.

اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره عاقبت سه پرونده پایانی 3 هزار میلیاردی اظهار داشت: از سه پرونده پایانی مطلع نیستم اما در کل برای بخشی از متهمین این پرونده حکم صادر شده بعضی از متهمین در زندان هستند آنهایی که حکم رد مال و جزای نقدی برای‌شان صادر شده در حال اجرا است.

سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده سابق دادستان تهران گفت: برای پیگیری این پرونده اراده دستگاه قضا وجود دارد همچنین بخشی از حکم صادر شده است و در دیوان عالی کشور در مرحله تجدیدنظرخواهی است و بخشی از حکم هم هنوز صادر نشده است. وی درباره گزارش سازمان بازرسی در مورد سقوط هواپیمای آنتونف 140 گفت: گزارش این تحقیقات هنوز نهایی نشده است و نمی‌توان گفت که با گزارش‌های دیگر چه تفاوتی دارد.

وظیفه قوه قضائیه مبارزه با جرم و فساد است چه در فضای مجازی باشد یا غیرمجازی


حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در ادامه هفتادمین نشست خبری خود گفت: در رابطه با فیلترینگ شبکه‌های مجازی و موضع‌گیری قوه قضائیه گفت همه مایل هستیم که از فناوری نوین و تکنولوژی جدید بیشترین بهره را ببریم.

وی افزود: از شبکه‌های اجتماعی هم مسائل خوب پخش می‌شود و هم مسائل مجرمانه و بد بنابراین وظیفه قوه قضائیه این است که در هر شرایطی جلوی جرم و فساد را بگیرد. این فساد فرقی نمی‌کند در فضای مجازی باشد یا غیرمجازی.

وی ادامه داد: بنابراین جرائمی که مشهود باشد و در معرض دید همگان وظیفه قوه قضائیه این است که با آن برخورد کند. برخی جرائم در فضای مجازی در اختیار افراد زیادی قرار می‌گیرد و ممکن است میلیون‌ها نفر در برابر جرم قرار بگیرند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: خواسته‌ای که وجود داشته این بوده که اقدامات لازم انجام شود تا هم مردم از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند و هم از فساد و جرم جلوگیری شود.

وی افزود: جلسه‌ای نیز در قوه قضائیه با سازمان‌های مرتبط تشکیل شده و آنها گفته‌اند که نهایت تلاش خود را برای پالایش و فیلترینگ انجام می‌دهند و برای مصادیق مجرمانه محدودیتی برای عقد قرارداد یا پول خرج کردن وجود ندارد.

محسنی‌اژه‌ای گفت: ‌امیدوارم از فساد و جرائمی که در شبکه‌های اجتماعی می‌شود بتوانیم جلوگیری کنیم. خواسته همه ما این است بنابراین هر کاری که لازم باشد از عقد قرارداد تا اعتبارات برای اینکه جلوی محتوای مجرمانه گرفته شود محدودیتی وجود ندارد.

وی همچنین در رابطه با عدم رسیدگی به پرونده‌هایی که از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده،‌گفت: اینکه گفته می‌شود به این پرونده‌ها رسیدگی نشده، اشتباه است گاهی پرونده‌ها زمان‌بر هستند و گاهی پرونده قضایی برایشان تشکیل نشده حتی ممکن است در پرونده از نماینده مجلس هم شکایت شود بنابراین روند رسیدگی به آن را طولانی می‌کند.

وی افزود: رسیدگی به پرونده‌های مجلس مورد توجه قوه قضائیه است اما مخصوصا پرونده‌هایی که نیاز به بررسی مجدد و تحقیق و تفحص دارد زمان‌بر هستند.

معتادان پرخطر باید توسط نیروی انتظامی دستگیر شوند


حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای درباره حضور علنی معتادان پرخطر در جامعه و اقدام نیروی انتظامی گفت: اگر چنانچه مشخص شود که معتادی پرخطر است و یا تظاهر به اعتیاد می‌کند بنابر ماده 15 و 16 قانون برخورد معتادان مصوب سال 89 اینگونه معتادان به دلیل جرم مشهود باید توسط نیروی انتظامی دستگیر شوند.

بازداشت 2 نفر در جریان خروج اسناد تاریخی از کشور/ در روزهای اخیر هیچ اعتصاب غذایی در زندان نداشتیم


حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در ادامه هفتادمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص 400 نفر زندانی در زندان‌های ترکمنستان گفت: پیگیری اصلی این امور با وزارت امور خارجه است و امرو بین‌الملل قوه قضاییه هم تنها در مواردی که گزارشی به آنها ارجاع شود موضوع را پیگیری می‌کنند، این عددی را که گفتید من به درستی نمی‌دانم.

یکی از خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت غنچه قوامی و اعتصاب غذایی در زندان سوال کرد که وی گفت: من در مورد شخص ایشان سوالی نپرسیده ام اما به طور کلی اعلام کردم که اخیرا هیچ اعتصاب غذایی نداشتیم بیشتر از این نمی‌توانم چیزی بگویم.

وی در خصوص خبر وزارت اطلاعات مبنی بر خروج اسناد تاریخی از کشور گفت: در این خصوص دو نفر شناسایی و بازداشت شدند و افراد دیگری هم تحت تعقیب هستند.

معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: متاسفانه بی‌بی‌سی و کسانی که وابسته به آنها هستند اقدام به جاسوسی و دسترسی به اسناد طبقه‌بندی کردند که وزارت اطلاعات به دنبال شناسایی سایر افراد در این پرونده است.

یکی از خبرنگاران با اشاره به آزادی شهرام جزایری خطاب به اژه‌ای گفت که قوه قضاییه چه راهکاری دارد که دیگر این گونه افراد چنین فعالیت‌هایی را انجام ندهند که اژه‌ای گفت: اصولا بازدارنده بودن میزان مجازات وی را شما باید ارزیابی کنید و اینکه چه کاری می‌توان کرد که دیگر چنین افرادی این گونه فعالیت‌ها را انجام ندهند باز هم برعهده رسانه‌هاست که مردم را آگاه کند. متاسفانه افراد با عناوین جعلی به مردم نزدیک می‌شوند و مردم باید هوشیار باشند تا فریب آنها را نخورند.

سخنگوی دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: مسئله پیشگیری از وقوع جرم یک امر فراقوه‌ای است و قوه قضاییه به تنهایی نمی‌تواند با این موضوع برخورد کند. البته ما به سهم خود در سال‌های اخیر به موضوع پیشگیری از وقوع جرم توجه ویژه‌ای داشتیم.

حکم شورای عالی فضای مجازی بر سایر تصمیمات حاکم است/هیچ برداشتی از اموال زنجانی صورت نگرفته است


در ادامه نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه خبرنگار فارس، خطاب به اژه‌ای گفت که دبیرخانه شورای فناوری اطلاعات از تشکیل کارگروهی برای تعاملات دولت الکترونیک و پیگیری‌های مربوط به فضای مجازی خبر داده، آیا با تشکیل این کارگروه موازی‌کاری با شورای عالی فضای مجازی ایجاد نمی‌شود که اژه‌ای گفت: ممکن است برخی تعارضات ایجاد شود اما در هر صورت اگر در شورای عالی فضای مجازی تصمیمی گرفته شود آن تصمیم حاکم بر سایر تصمیمات است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص عدم ساخت و ساز در شهرک زیتون گفت: شما مطالبی را می‌گویید که مستنداتش را ارائه نداده‌اید و من نمی‌توانم در مورد مطالب کلی که شما ارائه می‌کنید حرف بزنم. باید مشخص شود که رأی دیوان عدالت اداری در این زمینه چه بوده و چه کسی مانع ساخت و ساز شده است.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا دستور دستگیری دو نفر از فعالان رسانه‌ای از سوی نیروهای مسلح صحت دارد، گفت: قطعاً‌ دستور که نمی‌تواند باشد مگر اینکه شکایتی مطرح شده باشد.

خبرنگاری گفت که اخیراً یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرده که برخی از اموال بابک زنجانی در داخل کشور در حال قلع و قمع است و نظارتی بر آنها نمی‌شود.

اژه‌ای در پاسخ گفت: در ابتدای امر اصلاً وزارت نفت شکایتی نداشت و تنها خواسته بود که این فرد ممنوع‌المعامله و ممنوع‌الخروج شود. وی افزود: ما در بحث شناسایی و نظارت بر اموال بابک زنجانی اقدامات خوبی را با کمک دولت، وزارت امور خارجه، وزارت نفت داشته‌ایم و تلاش کرده‌ایم به گونه‌ای عمل کند که این اموال حفظ شود و به نحوی به دست طلبکاران برسد.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به اینکه در این راستا سفرهایی به تاجیکستان، دبی و امارات شده است، گفت: طبیعی است که اداره این اموال با زمانی که وی در زندان نبوده فرق دارد اما در هر صورت همکاری‌های خوبی انجام شده است.

معاون اول قوه قضائیه در پایان گفت:‌ اینکه عده‌ای می‌گویند از اموال بابک زنجانی برداشت پول صورت گرفته به هیچ عنوان صحت ندارد.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: بازداشت ۲نفر درجریان خروج اسناد تاریخی از کشور
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:22  توسط نوجوان  | 

خاطره کفاشیان از دوران بلال‌فروشی

رئیس فدراسیون فوتبال در جدیدترین صحبت‌های خود به دلایل ناراحتی وزیر ورزش و جوانان از فوتبال و انتخاب علی کریمی به عنوان مربی تیم ملی ایران اشاره کرد. وی از احتمال حضور فرهاد مجیدی و جواد نکونام در تیم ملی صحبت کرد و از تداوم حضورش در فدراسیون فوتبال و آرزوی برکنار شدنش توسط مجمع خبر داد.

به گزارش مهر، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال یکشنبه شب با حضور در برنامه "بعضی‌" به سوالات مختلفی در خصوص مسائل حاکم بر فوتبال ایران پاسخ داد. او اینبار هم مطالبی را با طنز بیان کرد اما مطالب مطرح شده علیه مطبوعات یک طنز تلخ بود و هرچند با شوخی مطرح شد اما بسیار ناراحت کننده بود. وی در این صحبت‌ها در خصوص دلیل ناراحتی وزیر از ورزش و دریافتی کارلوس کی‌روش شفاف‌سازی کرد که این صحبت‌ها را در زیر می‌خوانید:

با بازیکنان امید همدردی کردم
علی کفاشیان در مورد دلیل حضورش در محل برگزاری بازی‌های آسیایی در اینچئون با بیان اینکه 80 درصد کشورهای دنیا را گشته است، گفت: برخی از سفرها اجباری است، وقتی عضو یک کنفدراسیون می‌شوید و یا قصد گرفتن میزبانی را دارید، باید در برخی جلسات شرکت کنید. از زمانیکه کمیته ملی المپیک بودم، عضو کمیته ورزشکاران هم هستم که از طریق شورای المپیک آسیا به این مسابقات دعوت شدیم. در اینچئون ناظر بر باخت تیم امید هم بودم و با آنها همدردی هم کردم.

بلال فروختم و ضرر کردم
وی در مورد اینکه آیا از بچگی بیزینس را دوست داشتید زیرا در همان زمان‌ها هم بامیه و بلال می‌فروختید؟، تاکید کرد: دوست نداشتم اما وارد این کار شدم. آن موقع هم برای فروش این چیزها و خصوصا بلال ضرر هم می‌کردم. یادم هست یک روز 10 تومان بلال خریدیم و 10 تومان و 5 زار فروختیم، آنهم درحالیکه ذغال و باد بزن بسیاری از خانه برده و مصرف کردیم. این نشان می‌داد شم اقتصادی‌ام خوب نبود. یک زمانی هم درجائیکه آبکاری سماور بود هم کار می‌کردم و بعد از 3 ماه تابستان از آنجا بیرون آمدم ولی درسم را ول نکردم. هم کار می‌کردم، هم دانشگاه می‌رفت و هم ورزش می‌کردم. زبان می‌خواندم تا با دوستانم برای کار به خارج برم ولی در نهایت دانشگاه اقتصاد قبول شدم و تصمیم گرفتم بعد از گرفتن لیسانس به خارج از کشور برم که در نهایت در بانک مرکزی استخدام شدم.

مانند فوتبال، اشتباهی وارد اقتصاد شدم
رئیس فدراسیون فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که چرا با نداشتن شم اقتصادی، در دانشگاه رشته اقتصاد خواندید؟، اظهار کرد: آنهم مانند فوتبال شد که اشتباهی وارد آن شدم، در کنکور هم اقتصاد قبول شدم و در این رشته تحصیل کردم. البته در بانک مرکزی کارهای ارزی را با پس از مراوده با بازرگانان مختلف، یاد گرفتم. هرکسی در هررشته‌ای که هست، سعی می‌کند از افراد آن بیاموزد، مانند روز اولی که فوتبال را بلد نبودیم و در این مدت چیزهای زیادی یاد گرفتیم.

می‌خندیدم تا لج خبرنگاران بیشتر در بیاید
وی در مورد اینکه خندیدنش نوعی تاکتیک مذاکره‌ است؟، تصریح کرد: من آنقدر هم نمی‌خندیدم اما گاهی اصحاب رسانه‌ و خبرنگاران عصبانی که بودند، می‌خندیدم تا لجشان بیشتر در بیاید چون آنها من را خیلی اذیت می‌کردند، گفتم با خنده آنها را اذیت کنم.

اگر همیشه ببریم، دلتان را نمی‌زند؟
"خبرنگار به شما زنگ می‌زند و به شما می‌گوید از عمان باخته‌ایم اما شما می‌گویید مگر با عمان بازی داشته‌اید؟" کفاشیان در این خصوص اظهار کرد: این شوخی است دیگر، خودش می‌داند باختیم و از من می‌پرسد، من هم اینگونه جواب می‌دهم. تا باخت نباشد، کسی قدر برد را نمی‌داند. بعد از باخت وقتی برد می‌آید شیرین می‌شود. اگر همیشه ببریم، دلتان را نمی‌زند؟ البته مردم ابراز ناراحتی می‌کنیم، اینکه مشخص است.

حق نیست اینگونه به ما حمله شود
وی در مورد اینکه خبرنگاران عزیز هستند و چرا می‌خواهید لج آنها را بر بیاورید؟، اینگونه اظهار نظر کرد: اگر خبرنگاران عزیز هستند، پس چرا اینقدر ما را اذیت می‌کنند. آنها سوالاتی که می‌پرسند و مطالبی که می‌نویسند، شاید همه آنها مسائلی نباشد که اتفاق افتاده و به حق باشد. ما نقشه راهی را تعریف کرد و کارمان را جلو می‌بریم اما ناگهان در آخر کسی سینه به سینه از ما می‌برد و جلوتر می‌رود اما حقش نیست که اینقدر سفت و سخت به ما حمله شود.

رفتن به جام جهانی من را نجات داد
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه باخت‌ها برای ماست و بردها برای دیگران از جمله سرمربی و بازیکنان است، افزود: پس از صعود تیم ملی به جام جهانی از ما تشکر کرد اما به جام جهانی قبلی که صعود نکردیم، حملات و ضرباتش بیشتر بود. واقعا رفتن به جام جهانی من را نجات داد. این صعود به فوتبال هم خیلی کمک کرد زیرا اگر نمی‌رفتیم افت شدیدی در فوتبال‌مان ایجاد می‌شد و ما هم فکر نمی‌کنم می‌توانستیم کاری را انجام دهیم.

قصد ورود دوباره به فوتبال را نداشتم
وی در ادامه این گفتگو در پاسخ به این پرسش که چرا با توجه به این مشکلات دوباره وارد عرصه فوتبال شدید؟، تصریح کرد: قصد ورود دوباره به فوتبال را نداشتم. همان زمان به وزارت ورزش وقت هم گفتم اگر قرار است کسی دیگر بیاید، از اهمین الان هماهنگی و برنامه ریزی کند.

عباسی گفت شما به من کلک زدید
"در همان روزها محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان هم گفته بود قرار است علی کفاشیان کاندیدا نشده و حسین قریب رئیس فدراسیون فوتبال شود اما شما ایشان را دور زدید" کفاشیان در خصوص اینکه آیا این صحبت صحیح است؟، تاکید کرد: عباسی گفت شما به من کلک زدید اما واقعیت این است که مجمع از من خواست کاندیدا شوم، پس من می‌آیم اما به همه می‌گویم نظر وزارت کس دیگری است. حتی وقتی پای انتخاب بنده و دکتر قریب پیش آمد، به اعضای مجمع گفتم که شما از من خواستید بیایم و هستم اما نظر وزارت آقای قریب بوده که انسان خوب و توانمندی است ولی مجمع به ایشان رای نداد.

آرزویم این است، مجمع من را بردارد
وی با بیان اینکه آرزویش این است مجمع او را بردارد، در پاسخ به این پرسش که این حرف نشان می‌دهد دوست ندارید به کارتان ادامه دهید؟، خاطرنشان کرد: اگر قرار است روزی نباشم، از طریق مجمع این اتفاق رخ دهد. یعنی مجمع بگوید شما را نمی‌خواهیم و فرد دیگری بهتر است و ایشان سکان کار را برعهده بگیرد.وزیر ورزش دلخوری‌هایی از فوتبال دارد
شما با وزاری بالای سر خود همیشه رابطه خوبی نداشته‌اید، آیا این موضوع که محمود گودرزی 2 ماه است تلفن شما را جواب نمی‌دهد، درست است؟ رئیس فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: وزیر بالای دسته بنده است و همیشه به ایشان احترام می‌گذارم. 2 من ماه پیش با ایشان صحبت کردم و من به ایشان زنگ نزدم. البته وزیر حق دارد و یکسری دلخوری‌هایی از فوتبال دارد که بالاخره در جامعه فوتبال این ضعف‌ها وجود دارد و من هم آنها را قبول دارم.

در توانم نبود برخی اقدامات را انجام دهم
وی اضافه کرد: یکسری ایده‌هایی بود که اجرا شود اما متاسفانه نشد زیرا در توانم نبود که انجام دهم، نه اینکه نخواهم انجام دهم. وزیر ورزش بالای دست ما بوده و باید من و ورزش فوتبال از ایشان تکمین کنند. البته من با تمام معاونان ایشان در ارتباط هستم و مطالبی هست به بنده اعلام شده و اجرا می‌شود.

ناراحتی وزیر از فوتبال در چه بخش‌هایی است
کفاشیان در پاسخ به این پرسش که آیا این اتفاق خوبی است که رئیس فدراسیون با وزیر ورزش تعامل نداشته باشد؟، یادآور شد: یکسری مشکلاتی در فوتبال است که برای رفع شدن نیاز به زمان دارد. اگر مواردی بخواهد به ما ابلاغ شود، از طریق معاونان خود به ما می‌گوید و انجام می‌شود. البته پول‌‎های زیادی که در فوتبال تزریق می‌شود و سیاست‌های که فدراسیون باید با باشگاه‌ها برخورد کند، مواردی است که ایشان اعلام کردند. بحث‌های اخلاقی برخی از بازیکنان فوتبال است که ایشان واقعا از آنها ناراحت بوده و انتظار دارد مدیریت فوتبال باید محکم‌تر بوده و با آنها برخوردهای شدیدی انجام دهد.

وزیر را در دوره سوم ریاستم راضی می‌کنم
وی در پاسخ به این پرسش که چرا فدراسیون با آنها محکم برخورد نمی‌کند؟، اظهار کرد: من عادت نکردم و توانم پائین‌تر است، هرچند سعی می‌کنیم انجام داده و ایشان را راضی کنیم اما زمان می‌برد. البته قول می‌دهم در دوره سوم ریاستم در فدراسیون فوتبال این مشکل کاملا حل شود.

بهتر از خودم کسی را برای ریاست فدراسیون ندیده‌ام
یعنی می‌خواهید برای سومین مرتبه هم کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال شوید؟، رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال تاکید کرد: تا سه نشود، بازی نمی‌شود. البته همه رسانه‌ها اذیت نمی‌کنند نه بلکه بعضی از آنها. دلیل اینکه می‌‎خواهم برای سومین مرتبه کاندیدا شوم این است که بهتر از خودم کسی را ندیده‌ام، به خاطر همین است (این را شوخی کردم). همانطور که گفتم دوست دارم روزی مجمع من را بردارد. آرزو و اعتقادم این است همه باید برای نظام کار کنیم که فوتبال هم جزو نظام بوده و خواسته مردم است. هرکس توانمندتر است، باید بیاید و کار کند.

گرفتن میزبانی و سمت در آسیا حق فوتبال ایران است
وی با بیان اینکه اگر روزی در فدراسیون نباشد، حاضر است از تجربه خود در هر سمتی دیگری برای کمک به فوتبال بهره ببرد، در مورد اینکه درست است می‌خواهد در کنفدراسیون فوتبال آسیا سمت بگیرد؟، خاطرنشان کرد: این به خاطر فدراسیون فوتبال زیرا بتوانیم از حقوق فوتبال‌مان دفاع کنیم. من 7 سال بوده در فدراسیون فوتبال هستم و ارتباط خوبی را روسا و مسئولان فدراسیون‌های دیگر برقرار کردیم. در این شرایط هم گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا و هم داشتن پست نایب رئیسی و یا عضو هیات رئیسه afc حق فدراسیون ایران است. آنها هم به فرد کاندیدا نگاه می‌کنند، شانس بیشتر است.

تابع مدیران بالای دستم هستم
کفاشیان در پاسخ به این پرسش که اگر به جای علی سعیدلو خودش کاندیدا می‌شد، آن زمان رای می‌آورد؟ تصریح کرد: من تابع مدیران بالای دستم هستم. آن موقع آقای سعیدلو اعلام کردند صلاح این است خودش کاندیدا شود. می‌توانستیم دو نفر کاندیدا شویم و من هم قبول کردم تا با کنار رفتن من، ایشان شانس رای آوردن داشته باشد. آلبته ایشان رای بالایی آورد.

سعیدلو توانمندی داشت اما زدوبندهایی در آسیا شد
شما باید منافع ملی را هم در نظر می‌گرفتید؟ کفاشیان در این مورد اینگونه توضیح داد: تصمیم آن موقع‌مان این بود که ایشان کاندیدا شود. من در هیات رئیسه هم مطرح کردم که آنها گفتند اگر رئیس سازمان تربیت بدنی بتواند در هیات رئیسه آسیا سمت بگیرد، می‌تواند بیشتر به فوتبال کمک کند. ایشان توانمندی آن را داشت که رای بیاورد اما در آسیا زدوبندهایی بود که به ایشان رای ندادند.

همسرم راضی نبود در فدراسیون بمانم
رئیس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از این گفتگو در مورد اینکه همسرش دوست ندارد رئیس فدراسیون بماند، خاطرنشان کرد: ایشان از همان ابتدا می‌گفت در فوتبال درگیری زیاد است، خصوصا زمانیکه تیم‌های‌‎مان می‌باخت. این استرس‌ها زیاد بود و خیلی ایشان اذیت می‌شدند، خوب در هر صورت راضی نبودند. گیر کردم و نمی‌شد به خاطر خواسته شخصی خودم و اینکه به من بد می‌گذرد یا باب میلم‌‍ نیست، کار را ول کنم و بیرون بیایم. اعتقاد دارم در زندگی انسان‌ها پستی و بلندی زیادی است، ولی باید کار را تا آخر پیش برد و به هدفش رسید.

کارهای خوبی در فوتبال صورت گرفته است
الان هدف شما در فوتبال چیست؟، وی در این خصوص اذعان داشت: قطعا هدف‌مان اینگونه تعریف شده که فوتبال‌مان را به سر منزل مقصود و آنچه لیاقتش است و مردم از ما انتظار دارند، برسانیم. همه در حال تلاش هستیم اما ابزارهایی که داریم، یکسری ناقص بوده و کمبود داریم. فکر می‌کنم با تلاش‌های صورت گرفته و دعای مردم، تا به امروز کارهای خوبی صورت گرفته و باز هم باید پیگیری کنیم تا این موضوع به جایی برسد.

ماجرای استعفایی که کفاشیان داد
کفاشیان همچنین افزود: در هیات رئیسه اول 2-3 مرتبه استفعایم را مطرح کردم. همان روزهایی که تیم امید با مشکل بازیکن دو اخطاره شدن حذف شد و موارد دیگری که رخ داد، در هیات رئیس مطرح کردم اگر مقصر من بودم و عدم کارایی‌ام، استعفایم را می‌نویسم و همگی با هم برویم زیرا ما نتوانستیم کار را انجام دهیم. آنها گفتند کار را باید برعهده مجمع گذاشت. البته آمدن‌ها و رفتن‌ها به سود فوتبال نیست و باید صبر کرد. همان اول آمدم به فوتبال، تیم ملی مربی نداشت و فوتبال ایران در مسیر جام جهانی بود. آخر سر هم با یک گل به جام جهانی نرفتیم و با کار و صبر در نهایت تیم ملی به جام جهانی رفت.

لابی کردن بلد نیستیم
پس ماجرای انتخاب فدراسیون به عنوان بهترین فدراسیون فوتبال آسیا چه بود؟ وی در این خصوص تاکید کرد: ما لابی بلد نیستیم و این یکی از ایرادات‌مان در مراودات بین‌المللی است. البته afc دو مرتبه تمام برنامه‌های ایران را بررسی کرد. آنها همه چیز را می‌‎بینند، از تیم‌های پایه گرفته تا زیر ساخت‌ها و باشگاه‌ها. امروز از نظر فیفا ما در رده اول تیم‌های آسیا هستیم. آنها سرمایه‌گذاری بسیاری انجام می‌دهند ولی ما باید تلاش بسیاری کنیم. این موفقیت‌ها هم حاصل همین تلاش‌هال، غیرت بازیکنان و دعای خیر مردم است.

اعلام رقم واقعی قرارداد کی‌‎روش
آیا آوردن کارلوس کی‌روش یکی از این تلاش‌ها بود؟ رئیس فدراسیون فوتبال به این پرسش اینگونه پاسخ داد: واقعا ما خواسته مردم را اجرا کردیم. من دوست داشتند کی‌روش بماند و ما دوباره به ایشان اطمینان کنیم، هرچند تامین منابع مالی ایشان مشکل بود. در 4 سال اگر دلار همین قیمت بماند، حدود 30 میلیارد تومان می‌شود. یعنی حقوق ایشان و دستیارانش در سال 2 میلیون و پانصد هزار دلار می‌شود. این تنها هزینه این مربیان است و هزینه تیم ملی و رفتن‌ها و آمدن‌ها بیشتر می‌شود. آپارتمان ایشان هم در یکی از برج‌های لوکس ایران است که پول پیش ان 30 میلیون و اجاره‌اش 3 میلیون در ماه است.

دلیل موفقیت‌های کاری و شخصی
وی در مورد اینکه وقتی ایران است نماز صبح‌هایش را در مسجد می‌خواند، تصریح کرد: خیلی از اتفاقات زندگی‌ام را با کمک خدا بدست آوردم. من مدیری توانمند و کار بلد نیستم اما به خاطر این نمازهای اول وقت و احترام به پدر و مادرم، خدا به من کمک کرد تا به اینجا رسیدم.

استقلالی نبودم
کفاشیان در پاسخ به این پرسش که آیا این موضوع درست است در دوران کودکی به خاطر تعصب به تیم استقلال حتی دعوا هم کرده؟، یادآور شد: نه من استقلالی نبودم اما بچه‌های محل که با هم دعوایشان شده بود، دویدم تا دیگران را صدا کنم، به خاطر همین دونده شدم.

3-4 ساعت زندانی شدم نه 24 ساعت
آیا واقعا شما 24 ساعت به زندان افتادید؟ وی در خصوص این موضوع اظهار کرد: 24 ساعت نه بلکه 3-4 ساعت در زندان بودم. قصه پرونده‌ای بود که درست شده بود که یکسری سوالاتی از من در خصوص برخی از اتفاقات شد. از من پرسیدند شما چنین کاری را انجام داده‌اید یا خیر؟ بعد گفتند باید وثیقه بگذارید بروید و دوباره بیایید اما چون آخر وقت بود، ما را وثیقه نداشتیم اما وقتی وثیقه جور شد، بیرون آمدم. یک از دلایل آن مشاورم بود که دلایل دیگری هم داشت.

بحث حضور سپ بلاتر و نام خلیج فارس
آیا سپ بلاتر قبل از ورود به ایران گفته بود که نام خلیج فارس مطرح نشود؟ رئیس فدراسیون فوتبال در این مورد تصریح کرد: نه چنین بحثی نبود و حتی عنوان کردند اسم این دریا خلیج فارس است و نام‌های جعلی دیگر درست نیست. ایشان گفتند باید این موضوع را به کمیسیون‌های دیگر ارجاع دهیم و اصولا در این مسائل ورود نمی‌کند. کار فیفا تنها فوتبال است و اگر جایی نامی به اشتباه نوشته شده، با مستندات ارائه کنید تا نوشته‌های اسامی مجهول پاک شود. در آن مقطع نامه‌‎هایی را ارائه کردیم و دیگر بحثی مطرح نشد و چیزی را در سایت فیفا ندیدیم که از نام‌های مجهول استفاده شود.می‌خواهم از فوتبال با نام نیک بیرون برم
آرزوی شما چیست؟ وی به این سوال اینگونه پاسخ داد: از فوتبال با نام خوب و نیک و عاقبت به خیری بیرون برم. یادم هست معاون ورزشی بودم و تیم امید هم نتیجه نگرفته بود. آن زمان عید بود و من با خانواده به سفر رفته بودم که مردم در خیابان به ما انتقاد می‌کردند که من خجالت می‌کشیدم بیرون بروم. مردم به من اعتراض می‌کنند و می‌گویند چرا می‌خندی، چرا الکی می‌خندی و برو تیمت را جمع کن. البته وقتی هم نمی‌خندم، می‌گویند چرا نمی‌خندی؟

سفارش برای کنار گذاشتن بهروان
کفاشیان در خصوص انتقاداتی که از مدیریتش وجود دارد و اینکه بازنشسته بوده و فعالیتش در فدراسیون غیر قانونی است؟، اینگونه توضیح داد: چون فدراسیون غیر دولتی بوده و این موضوع در اساسنامه آن وجود دارد، حضور بازنشسته در آن مشکلی ندارد. البته غلامرضا بهروان به خاطر تداخل کاری که داشت و هم عضو هیات فوتبال بود و هم سازمان لیگ و اگر از هیات فوتبال بیرون می‌آمد، از هیات رئیسه می‌افتاد، با نظر خودش از یک کارش کنار رفت تا عضو هیات رئیسه باشد و پس از آن به سازمان لیگ رفت. البته سفارش‌هایی هم شده بود که کنار برود زیرا نمی‌توانیم دروغ بگوییم.

کریمی توسط کی‌روش انتخاب شد
وی در مورد انتخاب علی کریمی به عنوان مربی تیم ملی اظهار کرد: کارلوس کی‌روش چند مرتبه از من پرسید که آیا نظر خاصی در مورد انتخاب دستیارم دارید و فردی را به عنوان دستیارم انتخاب کنید. من هم گفتم هرکسی ما را بگوئیم، شاید فردا مشکلاتی پیش بیاید، پس شما فرد مورد نظرتان را به ما معرفی کنید. کی‌روش هم مدتی تحقیق کرد و در نهایت علی کریمی را پیشنهاد داد و ما هم قبول کردیم.

دلایل انتخاب علی کریمی به عنوان مربی تیم ملی
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که نام علی کریمی در اسامی اولیه نبوده و نفراتی همچون جواد نکونام و ... در این فهرست قرار داشته است؟، اینگونه پاسخ داد: در هیات رئیسه اسامی نفراتی مطرح شد و ما به کی‌روش ارائه کردیم. البته نام نکونام در این فهرست قرار نداشت و نفراتی همچون حسین فرکی، رحمان رضایی و چند نفر برای سرپرست بودند. در نهایت کی‌روش کریمی را به دو دلیل به ما معرفی کرد. اول اینکه می‌تواند به من کمک کرده و بازیکنان دوستش داشته و با حضورش انرژی مثبت می‌گیرند. دوم اینکه اینها باید از من کار یاد بگیرند زیرا آنها باید مربیان آینده فوتبال ایران باشند.

مجیدی و نکونام هم مدنظر کی‌روش هستند
وی با بیان اینکه 2-3 نفر دیگری از نفراتی مانند علی کریمی نظر دارد، یادآور شد: کی‌روش روی فرهاد مجیدی، جواد نکونام و ... هم نظر دارد زیرا معتقد است آنها باید به سیستم آمده و با فوتبال کار کنند.

کی‌روش خودش مربیان را پیشنهاد داد و انتخاب کرد
کفاشیان در پاسخ به این پرسش که آیا آوردن نفراتی مانند کریمی و مجیدی به خاطر آن است که در صورت نتیجه نگرفتن تیم ملی در جام ملت‌ها بگوید همه کاری را برای موفقیت تیم ملی انجام داده است؟، اظهار کرد: من همیشه می‌گویم تمام تلاشم را انجام داده‌ام اما کسی قبول نمی‌کند، آن موقع هم کسی قبول نمی‌کند. البته واقعیت این است کارلوس کی‌روش خودش این نفرات را پیشنهاد داده و اگر فرد دیگری را هم انتخاب می‌کرد، ما هم قبول می‌کنیم.

تنها برادر زنم را به فدراسیون فوتبال آوردم
وی با بیان اینکه پسرش مدرک بدنسازی دارد ولی تا زمانیکه او در فوتبال است نمی‌گذارد در هیچ باشگاهی فعالیت کند، خاطرنشان کرد: تنها فردی که از خانواده‌‍مان در فدراسیون است، برادر زنم بوده که مدیر مالی است. من قبل از ازدواج با همسرم، با ایشان دوست و همکلاسی بودم. به ایشان اطمینان کامل دارم، ایشان مسائل مالی را می‌بیند، کنترل می‌کند و به من گزارش می‌‎کند اما امضا نمی‌کند و من چشم بسته آنها را امضا می‌کنم. البته مشکلات مالی مجمع هم مربوط به بودجه بود که به ایشان مربوط نمی‌شد زیرا خزانه‌دار مسئول امضا سندها است. در دوومیدانی و جاهای دیگر هم که بودم، ایشان به من کمک می‌کرد.

در قرارداد جدید اختیارات کی‌روش کم شده
رئیس فدراسیون فوتبال ایران همچنین افزود: فوتبال یک رویداد ورزشی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است. در جام جهانی بسیاری از روسای جمهور کشورها بازی‌های تیم‌های خود را با حضور در ورزشگاه‌ها از نزدیک نگاه می‌کردند. فنی هم یک بخش است اما اگر رئیس فدراسیون فوتبال فنی‌ترین فرد هم باشد اما وقتی کادرفنی را انتخاب می‌کند، دیگر باید به آنها اختیار کامل بدهد. البته در قرارداد جدید اختیارات کی‌روش کم شده است.

برای پیشکسوتان هم کار زیاد کاری نمی‌توانیم
وی در ادامه تصریح کرد: به من ایراد می‌گرفتند شما جزیره‌ای کار می‌کنید اما من اختیارات تمام بخش‌های فوتبال را به خودشان واگذار کردم. البته 2-3 سال است مبالغ داوران لیگ‌های پائین واریز نشده که من خیلی ناراحتم. البته ما پول داریم ولی مشکلاتی در دریافت آنها وجود دارد که بزودی حل می‌شود. برای پیشکسوتان هم کار زیاد کاری نمی‌توانیم و آنها برای خودشان کار را انجام می‌دهند.

مردم بهترین قاضی هستند
کفاشیان همچنین گفت: مردم بهترین قاضی برای بررسی عملکردمان هستند. اگر راست بگوئیم فوری متوجه می‌شوند و اگر دروغ بگوئیم می‌فهمند. اگر کار را برای جوانان انجام دهیم، رضای خدا با آن است.

دانلود

var s1 = new swfobject('/media/player/flvplayer.swf','single','570','400','7');s1.addparam('allowfullscreen','true');s1.addvariable('file','http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1393/7/14/429032_968.flv');s1.addparam('menu','false');s1.addvariable('width','570');s1.addvariable('height','400');s1.write('player1412591513064');

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: خاطره کفاشیان از دوران بلال‌فروشی
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:22  توسط نوجوان  | 

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور درگذشت

ولی‌الله خبره قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش ایسنا، سازمان بازرسی کل کشور در اطلاعیه‌ای آورده است:

انالله و انا الیه راجعون

ضمن عرض تسلیت به خانواده معزز و محترم مرحوم مغفور جناب آقای خبره‏، هموطنان عزیز، جامعه قضایی و حقوقی میهن عزیزمان و همکاران سازمان بازرسی کل کشور، برای ایشان آرزوی علو درجات‏، رحمت و غفران الهی و صبر جزیل برای خانواده گرانقدرشان داریم.

مراسم تشییع پیکر و ختم متعاقباً اعلام خواهد شد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور درگذشت
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:22  توسط نوجوان  | 

کاهش دمای هوا تا اواخر هفته

سازمان هواشناسی اعلام کرد: براساس نقشه های پیش یابی طی روز جاری به تدریج با تقویت جریان های شمالی، ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور، بارش در استان های اردبیل، گیلان و مازندران ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی تصریح کرده که از روز سه شنبه این هفته بارش ها در سواحل دریای خزر تشدید شده و گستره بارش ها به استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شهرهای شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و دامنه های رشته کوه البرز نیز کشیده خواهد شد.

در سواحل دریای خزر بارش بار دیگر از روز چهارشنبه این هفته آغاز می شود و شدت بارش در این روز در استان گیلان و غرب مازندران خواهد بود و دریای خزر نیز طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج پیش بینی می شود.

همچنین روز چهارشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود و طی سه روز آینده در برخی از مناطق سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، هرمزگان در بعد از ظهر افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده یا رعد و برق قابل پیش بینی است و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه باد و گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در استانهای ایلام، خوزستان و بوشهر دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: هم اکنون دمای هوای تهران به حدود 28 درجه بالای صفر رسیده و رطوبت نسبی هوا حدود 12 درصد، سرعت وزش باد 32 کیلومتر بر ساعت و کمینه و بیشینه امروز هوای تهران بین 15 تا 26 درجه پیش بینی شده است.

احد وظیفه افزود: کمینه و بیشینه هوای تهران را فردا (سه شنبه) بین 15 تا 26 درجه بالای صفر می رسد و نقشه های هواشناسی نشان می دهند، آسمان تهران نیز در این روز کمی ابری در بعد از ظهر همراه با وزش بادشدید خواهد بود.

به گفته این مقام مسئول، طبق نقشه های پیش یابی کمینه و بیشینه هوای تهران روز چهارشنبه این هفته نیز بین 14 تا 23 درجه بالای صفر خواهد بود و آسمان تهران در این روز قسمتی ابری در بعضی ساعات ابری همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: کاهش دمای هوا تا اواخر هفته
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 20:21  توسط نوجوان  | 

مطالب قدیمی‌تر